2022 balandžio 22

Pirmojo rato pabaigoje – išvyka į Kauną


Pirmąjį Lietuvos čempionato ratą „Žalgiris“ baigs išvyka į Kauną – devintuoju varžovu bus „Hegelmann“ komanda.

„Hegelmann“ liko vienintelis varžovas, su kuriuo šiemet žalgiriečiai dar neišbandė jėgų oficialiose rungtynėse. Abi komandos po 8 turų žengia koja kojon – kauniečiai turi surinkę 17 taškų, „Žalgiris“ – 16. Praleistų įvarčių grafoje ekipos turi po vienodai – 5, tačiau Vilniaus komanda įmušė daugiau – 17 prieš 12.

Šio sezono pradžioje daugelio futbolo specialistų nuomone „Hegelmann“ per pirmąjį ratą buvo viena iš solidžiausią žaidimą demonstravusių komandų. Tai padėjo padaryti pakankamai anksti sukomplektuota komanda ir trenerio Andriaus Skerlos įdirbis bei ambicijos.

Pernai lygoje debiutavęs „Hegelmann“ pasirodė sėkmingai ir buvo netoli to, jog pakovotų dėl ketvirtosios vietos bei kelialapio į Europą. Tačiau nesėkminga rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia šias viltis sudaužė.

Šiemet Kauno rajono ekipa turi rimtesnių tikslų ir savo gretas pasistiprino. Nors komandą paliko vieni praėjusio sezono lyderių Nauris Petkevičius ir Levanas Mačarašvilis (taip pat Vilius Armalas, Jose Mosquera, Aurimas Raginis, Ugnius Lekečinskas, Jonas Supronas, Kyle‘as Spence‘as bei kiti), „Hegelmann“ solidžiai pasipildė.

Atvyko Kauno futbolo aistruoliams gerai pažįstamas vartininkas Rodrigo Josviaki, kuris anksčiau žaidė „Stumbre“, iš „Panevėžio“ perėjo Hugo Figueredo ir Ignas Kružikas, atvyko Baltarusijoje žaidę gynėjas iš Nigerjios Samuelis Odeoibo bei serbas Lazaras Sajčičius, Bulgarijoje rungtyniavęs prancūzas Salifas Cisse, brazilas Matheusas Marcondele, iš Italijos grįžęs jaunas puolėjas Augustinas Klimavičius ir kiti.

Reikšmingus vaidmenis ir toliau atlieka ilgus metus metus Kaune žaidžiantys futbolininkai: Ignas Plūkas, Mantas Fridrikas, Vilius Armanavičius, Klaudijus Upstas, taip pat nigerietis  Thompsonas Gavi.

Ir toliau žiba vienas praėjusio sezono atradimų Yukiyoshi Karashima. Jis jau pelnė 2 įvarčius, iš kurių vienas buvo pergalingas – tikslus šūvis į „Sūduvos“ vartus. Triskart pasižymėjo serbas L. Sajčičius.

Didelę reikšmę turi komandos kapitonas V. Armanavičius. Jo sąskaitoje po 2 įvarčius ir 2 rezultatyvius perdavimus, taip pat jis patenka į geriausiųjų penketą čempionate pagal sukurtas progas ir laimėtas dvikovas.

Nors Kauno ekipa neturi aiškaus atakų lyderio, atakuojant jie – viena stipriausių lygos ekipų: statistiškai užima 2-3 vietas pagal įvarčius, sukurtas progas, treti pagal smūgius į vartus, pirmauja pagal uždirbtus kampinius.

Pernai Kaune „Žalgiriui“ nepavyko įveikti varžovo – pirmąją dvikovą „Hegelmann“ laimėjo 2:1, antroje po dramatiškos pabaigos sužaista lygiosiomis (1:1).

Vilniuje pernai kauniečiai pralaimėjo abejas čempionato rungtynes ir dvikovą taurėje, o taip pat kontrolinę akistatą vasario pradžioje.

„Optibet A lygos“ rungtynės tarp Kauno rajono „Hegelmann“ ir „Žalgirio“ vyks šeštadienį, balandžio 23 d. 17 val. Kauno LFF treniruočių centro stadione. Rungtynes bus galima stebėti tiesiogiai internetu TV3Play.lt