2021 balandžio 10

Pirmoji išvyka – į Marijampolę žaisti su kauniečiais


Lietuvos futbolo čempionato 7-ąjį turą pradės akistata tarp šalies čempionų ir bronzos medalininkų. FK „Žalgiris“ svečiuose susitiks su „Kauno Žalgiriu“.

„Žalgiriui“ tai bus pirmoji išvyka šiemet, įskaitant ir kontrolines akistatas. Tačiau rungtynės vyks ne Kaune, o Marijampolės futbolo manieže – tokią vietą pasirinko dvikovos šeimininkai nepaisant prognozuojamo šilto oro.

Šį sezoną minėtas maniežas kauniečiams yra kaip namų aikštė – ten jie sužaidė keturias iš penkių pirmųjų A lygos rungtynių.

Pirmos trejos rungtynės buvo sėkmingos – įveikti „Banga“ (1:0), „Nevėžis“ (5:0), „Riteriai“ (2:1). Tačiau pirmoji išvyka į Telšius baigėsi lygiosiomis (1:1), o akistata su „Sūduva“ – pirmu pralaimėjimu (1:2).

Bent keturis taškus kauniečiams nulėmė buvęs Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjas. Linas Pilibaitis pakilęs nuo suolo įmušė pergalingą įvartį su „Banga“ ir pasižymėjo puikiu įvarčiu prieš „Džiugą“. Dar du tikslius smūgius jis įmušė į „Nevėžio“ vartus ir su 4 įvarčiais yra vienas rezultatyviausių lygoje.

3 kartus pasižymėjo legionierius iš Nigerijos Philipas Otele, kurio įvartis prieš „Riterius“ tapo pergalingu. 3 rezultatyvius perdavimus atliko Deividas Šešplaukis, kuris pagal šį rodiklį pirmauja lygoje.

Šie abu žaidėjai rungtyniavo ekipoje ir pernai. „Kauno Žalgiriui“ pavyko po praėjusio sezono išsaugoti ekipos branduolį. Ryškiausia netektis – kairiojo krašto žaidėjas Jurijus Bušmanas, kuris išvyko į Kazachstaną. Dar keli mažesnį vaidmenį atlikę lietuviai iškeliavo į kitas šalies ekipas: Simonas Urbys ir Benas Anisas papildė Gargždų „Bangą“, Pijus Širvys – „Panevėžio“ ekipą, Simonas Paulius išvyko į Šiaulius.

Kauno ekipą pildė žaidėjai, kurie gerai žinomi Lietuvos futbolo aistruoliams. Puolimo gretas sustiprino Renato Matosas iš „Bangos“ ir Michaelas Thuique iš „Riterių“, taip pat „Sūduvoje“ žaidęs gynėjas Choco.

Vasarį komandos žaidė kontrolines rungtynes Vilniuje. Tuomet „Žalgiris“ po permainingos kovos nugalėjo rezultatu 3:2.

Roko Garasto treniruojamoje ekipoje liko 9 žaidėjai, kurie pradėjo rungtynes startinėje sudėtyje paskutinėje komandų tarpusavio akistatoje A lygoje . Palyginimui „Žalgirio“ gretose liko 6 žaidėjai. Tose nervingose rungtynėse vienintelį įvartį į savo vartus įsimušę buvęs ilgametis „Žalgirio“ gynėjas Egidijus Vaitkūnas.

Panašiai nervingai klostėsi ir kita komandų akistata Kaune sezono pradžioje, kai pasinaudojęs varžovų klaida pasižymėjo Hugo Videmontas. Prancūzo sąskaitoje iš viso yra 5 įvarčiai į „Kauno Žalgirio“ vartus. 4 yra įmušęs Tomislavas Kišas.

Pernai kauniečiai laimėjo 1 rungtynes iš 5. Tai buvo tik antras kartas, kai Kauno ekipa įveikė vilniečius per 25 tarpusavio mačus A lygoje. „Žalgiris“ iš jų laimėjo 20. Dar 5 kartus sostinės klubas nugalėjo varžovus taurės varžybose.

„Žalgirio“ rungtynės su „Kauno Žalgiriu“ vyks sekmadienį, balandžio 11 d. nuo 15 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV3Play.lt