2022 sausio 22

Pirmoje kontrolinėje dvikovoje – lygiosios su Latvijos čempionu

Pirmąsias kontrolines 2022 metų rungtynes „Žalgiris“ Vilniuje baigė lygiosiomis 2:2 su Latvijos čempionu Rygos „RFS“ komanda.

Žalgiriečiams šioje dvikovoje dėl traumų ir kitų priežasčių negalėjo padėti šeši futbolininkai. Komandos gretose debiutavo naujokas Nicolas Gorobsovas ir komandą pretenduojantis papildyti Mathias Oyewusi.

Pirmajame kėlinyje abi komandos daug progų nesukūrė, o vienintelis įvartis krito 9 min. po perdavimo iš krašto ir Andrejaus Iličiaus smūgio galva.

Geriausią progą pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo prieš pertrauką, kai Mathias Oyewusi smūgį atrėmė „RFS“ vartininkas Vytautas Černiauskas.

Antrajame kėlinyje šeimininkų atakos buvo aštresnės, tolimais smūgiais svečių iš Latvijos vartams grasino Ovidiju Verbickas ir Mantas Kuklys. 56 min. po Manto Kuklio perdavimo smūgiu galva rezultatą išlygino Francis Kyeremeh.

60 min. pavojingai iš toli smūgiavo M. Kuklys, 74 min. M. Burba gavo kamuolį baudos aikštelėje, bet jo smūgį atrėmė vartininkas. 78 min. po reido kraštu varžovų vartams grasino M. Oyewusi.

Likus žaisti aštuonias minutes po klaidos gynyboje ir vartininko Tomislavo Duka pražangos „RFS“ žaidėjas Kevinas Friesenbichleris rezultatą persvėrė smūgiu nuo 11 metrų žymos.

87 min. M. Paveličiaus galingą šūvį atrėmė V. Černiauskas, bet susitikimo pabaigoje ir jam nebepavyko apsiginti. Smūgiu iš dešinio baudos aikštelės krašto į kairįjį vartų kampą lygiąsias išplėšė Saulius Mikoliūnas.

„Žalgirio“ sudėtis: E. Gertmonas (46‘ T. Duka), J. Bopesu (76’ G. Nikonovas), I. Tatomirović (67’ N. Ljubisavljević), K. Kažukolovas (76‘ N. Stankevičius), M. Pavelić, N. Gorobsov (63‘ S. Mikoliūnas), M. Kuklys, O. Verbickas (67‘ A. Olubi), M. Oyewusi, F. Kyeremeh, J. Tadić (46’ M. Burba).