2021 rugpjūčio 19

Pirmoje dvikovoje – rezultatyvios lygiosios

UEFA Europos Konferencijų lygoje „Žalgiris“ pirmose rungtynėse nenusileido Norvegijos čempionui Budės „Glimt“.

Žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes ir įmušė įvartį bei buvo arti antrojo. Nesėkminga antrojo kėlinio pradžioje nusvėrė rezultatą svečių naudai, bet pačioje rungtynių pabaigoje šeimininkai rezultatą išlygino – 2:2.

„Žalgirio“ starto sudėtyje po praėjusių rungtynių įvyko trys pasikeitimai. Saugų grandyje nuo pirmųjų minučių žaidė Milenas Gamakovas, Ovidijus Verbickas ir Jakubas Sylvestras.

Rungtynės šeimininkams prasidėjo puikiai. 7 min. po K. Uzėlos perdavimo iš krašto T. Kišas gavo kamuolį šalia vartų ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Dar po dviejų minučių nedaug pritrūko iki antro įvarčio. Po. H. Videmonto reido dešiniu kraštu ir perdavimo prieš pat J. Sylvestrą kamuolį atmušė vartininkas. Atšokusį kamuolį iš baudos aikštelės prieigų galingai smūgiavo K. Uzėla, tačiau kamuolys pataikė į skersinį.

12 min. po S. Mikoliūno perdavimo T. Kišas smūgiavo į vartų pusę, ir prie tolimojo virpsto šansą turėjo K. Uzėla, bet jam nepavyko griūnant pataikyti ir kamuolys nuo virpsto išskriejo į užribį.

Po šalto dušo pradžioje atsigavo ir svečiai, tačiau jų du smūgiai iš toli kėlinio viduryje buvo netikslūs.

40 min. po H. Videmonto smūgio kamuolys rikošetu praskriejo šalia vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo sėkmingai svečiams. 48 min. po P. Bergo smūgio iš baudos aikštelės prieigų puikiai išgelbėjo E. Gertmonas. Tačiau po kampinio žalgiriečiai neapsigynė nuo U. Saltneso smūgio galva.

54 min. „Bodo“ įmušė dar kartą. U. Saltnesas gavo kamuolį šalia baudos aikštelės krašte ir nuostabiu smūgiu užsuko kamuolį į tolimąjį viršutinį vartų kampą.

67 min. po perdavimo iš krašto galva smūgiavo O. Verbickas, kamuolys praskriejo šalia vartų.

Nuo 73 iki 77 min. tris kartus pavojingai atakavo varžovai, tačiau jų smūgiams trūko tikslumo.

Visgi „Žalgiris“ kovėsi iki galo ir per pridėtinį rungtynių laiką galva tiksliai smūgiavo D. Diaw.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks po savaitės, rugpjūčio 26 d. Norvegijoje.