2021 liepos 20

Po pirmos dvikovos – dviejų įvarčių deficitas

Čempionų lygos atrankos antrojo etapo pirmose rungtynėse „Žalgiris“ svečiuose 0:2 po permainingos kovos turėjo pripažinti Budapešto „Ferencvaros“ pranašumą.

Abu įvarčius varžovai įmušė pirmajame kėlinyje po greitų kontratakų. Antrajame kėlinyje žalgiriečiai turėjo galimybių sušvelninti atsilikimą, bet dvikovos pabaigoje „Žalgirį“ nuo trečio įvarčio išgelbėjo baudinį atrėmęs E. Gertmonas.

„Žalgiris“ rungtynes Budapešte turėjo žaisti be dviejų raudonas korteles praėjusiame etape gavusių žaidėjų – gynėjo Djibrilio Diaw ir saugo Karolio Uzėlos. Į startinę sudėtį grįžo Ovidijus Verbickas, o puolime pasirodė Josipas Tadičius. Žalgiriečiai šiose rungtynėse pasirodė neįprastos spalvos apranga, nes Vilniaus komandai įprastą žaliai baltą dėvi aikštės šeimininkai.

Nors „Ferencvaros“ atakuoti ragino aistringa aistruolių minia, Atsargioje dvikovos pradžioje įsiminė tik vienas epizodas – 10 min. po M. Uzuni galingo smūgio iš kairio baudos aikštelės krašto kamuolys sudrebino skersinį.

Aikštės šeimininkai daug kontroliavo kamuolį, bet pozicinėse atakose nesugebėdavo pralaužti „Žalgirio“ gynybos. Tai jiems pavykdavo tik greitais išpuoliais.

25 min. M. Uzuni gavo perdavimą laisvas baudos aikštelėje ir tiksliai smūgiavo į vartų kampą.

32 min. progą turėjo ir žalgiriečiai, bet po F. Kyeremeh ir J. Tadičiaus kombinacijos nuo J. Bopesu smūgio apsigynė vartininkas.

38 min. E. Gertmonas apgynė vartus nuo varžovo E.Čivičiaus smūgio galva, tačiau po minutės nebegalėjo pagelbėti. Svečiams praradus kamuolį aikštės viduryje vikrusis T. Nguenas spurtavo link baudos aikštelės ir smūgiu iš 20 metrų pasiuntė kamuolį taikliai į vartų kampą.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ žaidimas atakose buvo vis aštresnis, tačiau pritrūkdavo tikslumo. 52 min. po S. Mikoliūno perdavimo J. Tadičius vos nepasiekė kamuolio.

60 min. „Ferencvaros“ pavojingai smūgiavo galva po kampinio.

Šeimininkams sunkiai sekėsi stabdyti H. Videmonto atakas kraštu, tačiau du kartus prancūzo reidai užstrigdavo paskutinę akimirką baudos aikštelėje.

80 min. po kampinio J. Sylvestro smūgį link vartų atmušė gynėjas, o pakartotinis I. Tatomirovičiaus bandymas buvo blokuotas.

81 min. E. Gertmonas toli išėjęs iš vartų pristabdė varžovą ir šiam neleido užbaigti labai pavojingos atakos.

Komandos taip pat apsikeitė smūgiais galva, o du kartus iš toli laimę pamėgino T. Kišas.

Prasidėjus pridėtiniam laikui N. Ljubisavljevičius baudos aikštelėje sužaidė ranka, tačiau baudinį nuo 11 metrų žymos atrėmė E. Gertmonas.

Pačioje dvikovos pabaigoje žalgiriečiai dar neteko M. Karamarko – jis sunkiai susižeidė koją.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks liepos 27 d. Vilniuje. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.