2022 kovo 4

Pirmasis varžovas – pastiprinimo iš tolimų kraštų sulaukusi „Jonava“


Pirmose 2022 metų sezono „Optibet A lygos“ rungtynėse „Žalgirio“ varžovu bus futbolo aistruoliams mažiausiai pažįstama ekipa – „Jonava“.

Pasiruošimo metu žalgiriečiai žaidė prieš „Jonavą“ ir ją nugalėjo lengvai rezultatu 5:1. Tačiau šios rungtynės gali sudaryti klaidingą įspūdį, nes tai buvo vienas pirmųjų jonaviečių kontrolinių testų, komanda dar tik komplektuojasi, pastaruoju metu ją papildė nemažai naujokų.

Pastarąjį kartą aukščiausioje lygoje jonaviečiai žaidė 2018 metais. Praėjusį sezoną antrajame divizione jonaviečiai buvo itin arti trofėjaus. Paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse namuose buvo pralaimėta FA „Šiauliai“ komandai, o kiek vėliau tiems patiems varžovams po baudinių serijos nusileista ir „Auksinėse rungtynėse“.

Su „Jonava“ po praėjusio sezono atsisveikino svarbiausias žaidėjas aikštės viduryje – slovakas Filipas Halgošas, taip pat keli lietuviai ir legionieriai iš Rusijos. Prie komandos vairo ir toliau stovės 31-erių vyr. treneris Eisvinas Utyra, kuris 2016-aisiais atstovavo šiai ekipai Lietuvos čempionate, o po to baigęs profesionalo karjerą dirbo jos štabe.

„Jonavoje“ matysime kelis jaunus ir vyresnius vietinius žaidėjus, patyrusius Tadą Eliošių ir Martyną Matuzą, japonus – Yoichi Kawachi bei Katsuyoshi Kimishima, net kelis futbolininkus iš Argentinos, Brazilijos ir Kolumbijos – Lucasą Martorellį, Nahuelį Machado, Jorge Tapia, Danielį Silva Araujo, Luizą Matheusą bei Sebastianą Vasquezą. Būtent pastarieji du žaidėjai kol kas labiausiai išsiskiria – gynėjas iš Brazilijos ne vienerius metus žaidė Armėnijos čempionate, o S. Vasquezas tris sezonus praleido „Panevėžyje“, pelnydamas 9 įvarčius.

Alyga.lt svetainėje jonaviečius apžvelgė čempionato komentatorių duetas – Naglis Miknevičius bei Karolis Tretjakas.

Ne vienerius metus „Optibet A lygą“ komentuojantis N. Miknevičius jonaviečių galimybes vertina labai atsargiai.

„Paskelbta preliminari sudėtis, turbūt bus dar papildymų, tikėtina – legionierių gretose. Iš to, ką matome – komandos branduolys išlieka, o tai – geras ženklas, tačiau A lygoje jonaviečių laukia nelengva dalia. Sakyčiau šiuo laikotarpiu jie gal net atrodo silpnesni, nei pernykštis Kėdainių „Nevėžis“. Kita vertus, ir treneris, ir komanda turi ambicijų tai paneigti, kovingumo jiems niekada netrūko ir manau nepritrūks, tad varžovai tą turėtų įvertinti. Kontrolinių rungtynių rezultatai dideliu optimizmu irgi nekvepia – gal pavyks nustebinti jau prasidėjus sezonui. Kita vertus, pernykštis „Dainavos“ pavyzdys parodė, kad kovoti galima ir tokiomis aplinkybėmis. Na, bet prognozės mano turbūt nesiskirs nuo daugelio – kova dėl išlikimo“, – pasakojo futbolo komentatorius.

K. Tretjako teigimu, „Jonava“ turi individualiai gerų žaidėjų ir privalo kuo geriau pasiruošti artėjantiems mačams su tiesioginiais konkurentais.

„Jonavos“ tarpsezonis išties labai mįslingas ir apie jį sunku kažką pasakyti. Komanda žaidė kontroliniuose mačuose, tačiau dalies tada rungtyniavusių futbolininkų dabartinėje sudėtyje mes nematome. Vis dėlto ne viskas yra taip niūru. Bent jau vartininko pozicija, jeigu pagrindinis vartų sargas Martynas Matuzas žais visą laiką, nėra silpniausia visoje lygoje. Tadas Eliošius, Artūras Rocys ir Marius Ganusauskas taip pat bus tie lietuviai, kurie „Jonavoje“ vaidins svarbią rolę. Yra ir vietinio jaunimo, tačiau apie jį kažką pasakyti dar sudėtinga. Jonaviečių gretose yra daug futbolininkų iš Pietų Amerikos, tarp kurių išsiskiria Sebastianas Vasquezas – būtent šis kolumbietis turėtų atakos smaigalyje griežti pirmu smuiku. Kauno rajono „Hegelmann“ ekipos peržiūroje dalyvavusį Katsuyoshi Kimishima teko matyti gyvai ir jis man paliko gerą įspūdį. Tai irgi gali būti vienas svarbiausių „Jonavos“ žaidėjų atakoje. „Jonava“ per pirmus du mačus žais su pajėgiais varžovais, o po to laukia akistatos su Šiaulių bei Gargždų klubais. Šioms rungtynėms kovo mėnesį reiktų skirti esminį akcentą ir po to, pasibaigus perėjimų langui, šlifuoti žaidimą bei kiek įmanoma labiau pakovoti dėl 9-osios vietos turnyro lentelėje“, – apžvelgė K. Tretjakas.

Rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Jonavos“ vyks penktadienį, nuo 19 val. 30 min. sostinės „Sportima“ arenoje. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“. Visos pajamos už bilietus bus skirtos paramai ukrainiečiams, o papildomai tokią pačią sumą skirs „Žalgirio“ rėmėjas „Betsafe“.

Rungtynės taip pat bus transliuojamos internetu TV3Play.lt platformoje.

Šaltinis: alyga.lt