2022 kovo 12

Pirmas „Žalgirio“ legionierius iš Kazachstano: „Pas mus V. Čeburinas – gerai žinomas treneris“


Pirmas „Žalgirio“ naujokas iš Kazachstano: „Mano šalyje V. Čeburinas – gerai žinomas treneris“

„Žalgirio“ legionierių žemėlapį sezono pradžioje papildė dar viena vėliava – Kazachstano. Iki šiol tik keli žaidėjai iš šios šalies buvo atvykę žaisti Lietuvos čempionate, o Kazachstano kryptimi nuolat keliauja lietuviai ar mūsų klubams atstovavę legionieriai.

Visgi dabartinio „Žalgirio“ trenerio Vladimiro Čeburino vardas gimtoje šalyje bei ilgus metus žaidžiančių lietuvių – tokių kaip buvęs žalgirietis Artūras Žulpa – atsiliepimai paskatino į Lietuvą pasižvalgyti ir kazachus.

Pasiruošimo metu vienas šios šalies atstovas dalyvavo „Žalgirio“ peržiūroje, o neseniai Lietuvos čempionai pasirašė sutartį su Kazachstano jaunimo rinktinės gynėju Dinmuchammedu Kaškenu. Dėl ilgo ir sudėtingo vardo jis save įvardija tiesiog Dimašu.

„Prieš atvykdamas apie V. Čeburiną žinojau, nes Kazachstane tai gerai žinomas treneris. Apie Lietuvą taip pat, nes kalbėjausi su A. Žulpa, kartu žaidėme „Aktobe“ komandoje. Jis man gerai atsiliepė apie Vilnių ir „Žalgirio“ komandą, – kalbėjo D. Kaškenas. – Esu čia jau kelias dienas, man tai labai gražus miestas. Prisijungiau prieš „Žalgirio“ nes tai geriausias klubas Lietuvoje, žaidžia Čempionų lygoje. Man labai svarbu, kad yra galimybė žaisti Europoje, progresuoti“

22 metų žaidėjas padės „Žalgiryje“ papildyti tarpsezonyje praretėjusias gretas vidurio gynyboje.

„Įprastai žaidžiu vidurio gynėju, bet galiu ir kairiame, ar dešiniame krašte. Mano stiprybės – kova dėl aukštų kamuolių, fizinė jėga ir pirmas perdavimas“, – vertino Dimašas.

Per savo trumpą karjerą jis jau spėjo išbandyti save Ispanijoje ir pakeitė ne vieną ekipą gimtojoje šalyje.  „Metus buvau Madrido „Atletico“ akademijoje. 19-os metų nuvykau į kitą klubą Ispanijoje vardu „Casablanca“, kuris dalyvavo Ispanijos U-19 elitinėje jaunimo lygoje. Kazachstane buvau „Aktobe“, po to „Aktobe“ ir „Kaysar“ klubuose“, – vardino kazachas.

Nors į Vilnių jis atvyko jau sezonui prasidėjus, anot žaidėjo komandinių treniruočių žiemą jam nepritrūko: „Sezonui ruošiausi su Karagandos „Šachtior“. Sužaidžiau keturias kontrolines rungtynes. Viskas gerai, nesiskundžiu traumomis. Esu pasiruošęs žaisti.“

Su komanda jis ruošiasi antrosioms „Žalgirio“ rungtynėms „Optibet A lygoje“. Sekmadienį vilniečiai namuose priims „Šiaulių“ ekipą. Rungtynių pradžia – 18 valandą. Transliacija TV6 kanalu – nuo 17 val. 30 min.