2021 gegužės 28

Pergalė prieš kauniečius išsprūdo pabaigoje

Permainingame trileryje Vilniuje FK „Žalgiriui“ išsprūdo pergalė pačioje rungtynių pabaigoje.Dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“ vilniečiai dukart pirmavo, bet varžovai dukart išlygino.

Lemtingas buvo Rudinilsono smūgis galva per pridėtinį antrojo kėlinio laiką.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje pirmą kartą pasirodė Jakubas Sylvestras, kuris užėmė vietą atakos smaigalyje vietoje Josipo Tadičiaus. Į startinę sudėtį taip pat grįžo pasveikęs Nemanja Ljubisavljevičius.

Dėl diskvalifikacijos komandai padėti negalėjo Joelis Bopesu, dėl sveikatos problemų  – Mantas Kuklys, Matas Vareika, Karolis Uzėla.

Rungtynių pradžioje šiek tiek aktyvesni buvo svečiai, tačiau komandos nesukūrė itin pavojingų šansų.

14 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. S. Mikoliūnas dešiniame atakos krašte perėmė kamuolį ir atliko žemą perdavimą į baudos aikštelę J. Sylvestrui, kuris aplenkęs gynėją iš arti smūgiavo tiksliai.

Po penkių minučių J. Sylvestras turėjo dar vieną, šansą bet jo galva muštą kamuolį sugavo vartininkas.

Kurį laiką svečiai buvo sutrikę ir „Žalgiris“ kontroliavo žaidimą, rengė pavojingas atakas.

29 min. gerą šansą turėjo ir kauniečiai, kai atšokusį kamuolį iš arti bandė smūgiuoti L. Pilibaitis – jo bandymui kojomis sutrukdė E. Gertmonas.

33 min. po T. Kišo smūgio iš 18 metrų kamuolį į užribį nukreipė D. Mikelionis.

41 min. „Kauno Žalgiris“ išlygino rezultatą. D. Diaw prarado kamuolį aikštės viduryje ir po tolimo perdavimo M. Thuique‘as aplenkė N. Ljubisavljevičių, kuriam beliko prasižengti baudos aikštelėje. 11 metrų baudinį realizavo L. Pilibaitis.

Prieš pertrauką „Žalgiris“ turėjo gerą šansą, bet J. Sylvestras baudos aikštelėje apsisukdamas smūgiavo šalia vartų. Netrukus iš toli šalia virpsto mušė ir S. Mikoliūnas.

49 min. suklydus svečių vartininkui D. Mikelioniui kamuolys atiteko J. Sylvestrui prie pat baudos aikštelės, bet puolėjas nesiryžo smūgiui, atliko perdavimą H. Videmontui, kurio nestiprų smūgį atrėmė vartininkas.

55 min. po M. Karamarko perdavimo iš krašto ir T. Kišo smūgio kamuolį puikiai atrėmė D. Mikelionis.

57 min. po stipraus K. Šilkaičio smūgio iš 20 metrų sėkmingai sužaidė ir E.  Gertmonas, kuris nukreipė kamuolį virš skersinio.

60 min. po T. Kišo smūgio iš toli dar kartą vartus apgynė D. Mikelionis.

62 min. po galingo H. Videmonto šūvio iš toli kamuolys prašvilpė šalia virpsto.

65 min. T. Kišas iš 12 metrų smūgiavo nestipriai ir kamuolys skriejo tiesiai į vartininką. 68 min. nestiprus buvo ir J. Sylvestro smūgis galva.

73 min. svečiams nusišypsojo fortūna – po T. Kišo smūgio iš baudos aikštelės prieigų kamuolys pataikė į virpstą. Žalgiriečiai taip pat turėjo pakartotinių bandymų, bet jie buvo blokuoti.

86 min. O. Verbicko smūgį vartų link atrėmė gynėjas.

Antrą pridėtinio laiko minutę „Kauno Žalgiris“ išplėšė lygiąsias – po kampinio galva tiksliai smūgiavo Rudinilsonas.

Šios rungtynės buvo paskutinės A lygoje prieš rinktinių pertrauką. Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais birželio 11 d. Marijampolėje su „Sūduva“.