2022 birželio 19

Pergalė Panevėžyje sugrąžino į pirmą vietą

Lyderių dvikovą Panevėžyje laimėjęs „Žalgiris“ – čempionato viršūnėje. Du Renano Oliveiros įvarčiai pirmajame kėlinyje padėjo žalgiriečiams įveikti „Panevėžį“ 2:0 ir aplenkti varžovus turnyro lentelėje.

Pirmose komandų rungtynėse po rinktinių pertraukos Renanas atidarė įvarčių sąskaitą jau 9-ąją minutę. Kėlinio viduryje – 27 min. – jam pavyko rezultatą padvigubinti.

Antrajame kėlinyje pliaupiant lietui „Panevėžys“ turėjo šansų pasižymėti, bet „Žalgiris“ išsaugojo pergalingą rezultatą.

„Žalgirio“ gretose dėl ligos negalėjo žaisti Tomislavas Duka, tačiau visi kiti futbolininkai buvo pasiruošę rungtyniauti. Komanda pradėjo rungtynes tokiu vienuoliktuku, kokiu daugiausiai žaidė ir pasiruošimo periode.

Žalgiriečiams pavyko įmušti po pirmosios pavojingos atakos – 9 minutę perėmus kamuolį varžovų pusėje po Fabieno Ourega smūgio atšokusį kamuolį į vartus nukreipė Renanas.

Vėliau žalgiriečiai grasino Joelio Bopesu smūgiu iš toli, o kėlinio viduryje padvigubino persvarą. Kontratakoje po Josipo Tadičiaus perdavimo Ovidijus Verbickas galva numetė kamuolį Renanui arčiau vidurio ir šis iš arti įmušė dar kartą.

„Panevėžys“ atsakė Elivelto netiksliu smūgiu, pavojingi buvo Ernesto Veliulio perdavimai iš krašto, kėlinio pabaigoja galva netiksliai mušė Pijus Širvys.

Antrajame kėlinyje Panevėžyje pradėjo pliaupti lietus ir prie šių sąlygų geriau prisitaikė aikštės šeimininkai. 47 min. E. Gertmonas atmušė Ariagnerio Smitho smūgį.

54 min. A. Smithas atliko pavojingą perdavimą iš krašto, o 56 min. panevėžiečių tiksli ataka nebuvo įskaityta dėl nuošalės.

„Žalgirio“ atakoje varžovų vartams smūgiu galva grasino Renanas.

Geriausią šansą panevėžiečiai turėjo pačioje rungtynių pabaigoje – laimei Joshua Akpudje mušė pro šalį. Rezultatas antrajame kėlinyje nepasikeitė.

„Žalgiris“ įgijo dviejų taškų persvarą ir ją gins trečiadienį, birželio 22 d. namuose rungtynėse su „Džiugu“.