2021 lapkričio 6

Paskutinė sezono išvyka – į Alytų


A lygos lyderio „Žalgirio“ sekmadienį laukia paskutinė sezono išvyka – rungtynės prieš Alytaus „Dainavą“. Dzūkijos sostinėje žalgiriečiai turi galimybę išsaugoti pirmąją vietą prieš rinktinių pertrauką ir žengti stiprų žingsnį titulo link.

„Žalgiris“ prieš 34-ąjį A lygos turą turi dviejų taškų persvarą prieš „Sūduvą“. Pastaroji komanda svečiuosis Kaune ir žais su „Hegelmann Litauen“.

Jei sužais prasčiau nei pagrindiniai konkurentai, žalgiriečiai likus trims turams išsaugos pirmąją poziciją – ir dar turės rungtynes atsargoje.

Vis dėlto ankstesnės akistatos Alytuje lengvos kovos nežada. Birželį taurės ketvirtfinalyje (3:0) „Žalgiris“ nervingame pirmajame kėlinyje įmušė tik paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis.

Rugpjūčio pabaigoje A lygos vykusiame mače (4:2) „Dainava“ dukart pirmavo, „Žalgiriui“ teko lyginti rezultatą, o lemiamas posūkis Vilniaus ekipos naudai įvyko tik per paskutines keliolika minučių.

Tos rungtynės taip pat buvo skausmingos tuo, kad traumą patyrė Saulius Mikoliūnas, kuris ilgam iškrito iš rikiuotės ir nuo to laiko A lygoje nežaidė, nors pastaruoju metu jau ir buvo atsargoje.

„Žalgirio“ praėjusias rungtynes dėl įspėjimų praleido Karolis Uzėla, o šį kartą tas pats ištiko Francis Kyeremeh.

Alytiškiai pastaruoju metu taip pat turėjo praradimų – prieš tris savaites neteko vieno savo gynybos ramsčių Lino Klimavičiaus, kuriam lūžo skraustikaulis.

„Dainavai“ kiekvienas taškas svarbus kovoje dėl išlikimo – jie devintoje vietoje esančią „Bangą“ lenkia dviem taškais. Visgi Alytaus klubas šį sezoną retai išeina iš aikštės neįmušęs įvarčio – kaip ir nepraleidęs.

Panaši situacija pastaruoju metu ir „Žalgiryje“ – išsaugoti vartų „sausų“ nepavyko per pastarąsias ketverias rungtynes.

„Po kiekvieno praleisto įvarčio jaučiu kaltę. Kiekviename įvartyje mes, vartininkai, galvojame, jog galėjome pagelbėti, kažką padaryti. Visada žiūri, ką galėjai geriau. Jei praleidi įvarčius – ieškai atsakymų, kodėl tai vyksta. Bet jei reikėtų rinktis nepraleisti bet nelaimėti, ar praleisti ir laimėti, bet kuris žinoma pasirinktų antrąjį variantą“, – sakė „Žalgirio“ vartininkų treneris Mantas Tamulionis.

Nuo spalio „Žalgirio“ vartuose įvyko rokiruotė – Edviną Gertmoną pakeitė Tomislavas Duka. Pasak M. Tamulionio, taip susiklostė aplinkybės, o abu vartininkai gali puikiai pakeisti vienas kitą.

„Turime turime du vartininkus, kurie verti vienas kito. Kai Edvinas buvo pirmasis vartininkas ir žaidė didžiąją sezono dalį, Tomislavas puikiai atliko antrojo numerio vaidmenį. Po E.Gertmono traumos į vartus stojo T. Duka. Jis žaidžia puikiai, keisti kažką, kai yra rezultatai, būtų neprotinga. Bet Edvinas visuomet pasiruošęs. Esu įsitikinęs, kad bet kuris vartininkas galėtų sužaisti ne prasčiau“, – kalbėjo M. Tamulionis.

„Žalgirio“ ir „Dainavos“ dvikova vyks sekmadienį, lapkričio 7 d. nuo 15 val. Alytuje. Rungtynes internetu tiesiogiai transliuos „TV3Play.lt“.

 

Video