2022 gegužės 21

Paskutinė dvikova prieš rinktinių pertrauką – prieš „Kauno Žalgirį“


Sekmadienį „Žalgiris“ užbaigs savotišką pirmąją čempionato dalį – prieš artėjančią ilgą rinktinių pertrauką sužais paskutines rungtynes. Vilniečiai namuose priims „Kauno Žalgirio“ ekipą.

14-asis turas čempionate taps savotišku atskaitos tašku, nes po to komandos į aikštę sugrįš tik beveik po keturių savaičių – birželio 17-19 dienomis.

Pergalė „Žalgiriui“ leistų bent jau išlaikyti minimalų deficitą nuo pirmoje vietoje esančio „Panevėžio“, o varžovams suklupus prieš „Sūduvą“ – juos ir aplenkti.

Tačiau „Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ akistatas prognozuoti nelengva, nes jos pasižymi ne tik principine kova, bet kartais ir permaininga eiga.

Pirmoji šio sezono dvikova balandį Kauno rajone baigėsi lygiosiomis 2:2. Ugningame antrajame kėlinyje „Žalgiris“ pirmavo po Manto Kuklio smūgio, vėliau rezultatą persvėrė Egidijus Vaitkūnas ir Mohamedas Bahlouli, tačiau paskutinį žodį tarė Oliveris Buffas.

Įvarčių galėjo būti ir dar daugiau. Šiose rungtynėse buvo atlikta daugiau smūgių nei bet kurioje kitoje „Optibet A lygos“ dvikovoje – net 45 (16 į vartų plotą). Iš jų 33 atliko „Žalgiris“.

Visgi tos pasiektos lygiosios „Kauno Žalgirio“ gerbėjams buvo retas šviesos spindulys – komanda neišbrenda iš duobės, per 13 turų surinko tik 15 taškų ir žengia tik 7 pozicijoje.

Žvelgiant iš statistikos pozicijų, kauniečiams kamuolio valdymą sunkiai sekasi paversti įvarčiais paskutinėje atakos stadijoje. Pagal kamuolio kontrolę, perdavimų skaičių , raktinius perdavimus ir apsilankymus varžovų aikštės pusėje – „Kauno Žalgiris“ – antras lygoje (nusileidžia tik „Žalgiriui“), pagal progas – trečias. Tačiau pagal atliktus smūgius kauniečiai žengia penkti, o įvarčius – tik šešti.

Kliba ir gynyba – praleista net 19 įvarčių – panašiai kiek gerokai kuklesnės „Bangos“ ir „Džiugo“ ekipos. Vartininkas Deividas Mikelionis yra tarp trijų daugiausiai smūgių į savo vartus sulaukusių vartų sargų čempionate.

Itin skausmingas buvo pralaimėjimas „Sūduvai“ 0:3 praėjusiame ture – jis nutraukė kauniečių dviejų pergalių seriją. Negana to, traumą toje dvikovoje patyrė gynėjas Jasonas Noslinas.

Traumuotų žaidėjų sąrašas Kaune ir taip ilgas – daugiau nei mėnesį negalės žaisti Edvinas Kloniūnas, jau anksčiau ilgam iš rikiuotės iškrito Shermaras Martina ir Yuma Suwa. Visi trys pastarieji  žaidėjai balandį buvo komandos sudėtyje rungtynėse prieš „Žalgirį“.

Vilniečių gretose pastaruoju metu nežaidė vienas futbolininkas – saugas Nicolas Gorobsovas. Tačiau „Žalgiriui“ šią savaitę teko atiduoti daugiau jėgų – komanda vyko į Klaipėdą žaisti taurės rungtynes prieš antrojo diviziono lyderį „Neptūną“. Tuo metu kauniečiai galėjo ramiai ruoštis sekmadieniui, nes taurės turnyre žais vėliau, ir prieš potencialiai lengvesnį varžovą – ketvirto diviziono Naujosios Vilnios „Granitą“.

Istorija nėra Roko Garasto auklėtinių pusėje – per trejus pastaruosius sezonus iš 10 rungtynių kauniečiai laimėjo vos kartą, triskart sužaidė lygiosiomis.

„Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ dvikova vyks sekmadienį, gegužės 22 d. nuo 17 val. 55 min. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“. Dvikovą tiesiogiai transliuos TV6 televizija.