2021 sausio 31

Pasižymėjęs „Žalgirio“ jaunimas džiaugėsi pavykusiu startu


Pirmose metų kontrolinėse rungtynėse Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ suteikė galimybę pasireikšti jauniems žaidėjams.

Dvikovoje su Kėdainių „Nevėžiu“ du septyniolikmečiai – Gustas Jarusevičius ir Gabrielis Nikonovas – bei dvidešimtmetis Karolis Uzėla pasirodė startinėje sudėtyje, o dar devyni žaidėjai nuo 17 iki 21 metų išbėgo į aikštę antrajame kėlinyje.

17 metų G. Jarusevičius gavo retą progą pasireikšti nuo pirmųjų minučių. Pasak žaidėjo, buvo nelengva žaisti po poros savaičių sunkių treniruočių.

„Grįžus po atostogų pirmos rungtynės buvo sunkios, Dirbome dvi savaites ganėtinai sunkiai. Išėjus į aikštę jautėsi diskomfortas. Bet parodėme, kad galime ir diskomforte žaisti savo futbolą, savo schemomis, ir kad galime laimėti“, – kalbėjo G. Jarusevičius.

Pirmąjį kėlinį jis žaidė dešinio krašto gynėjo pozicijoje, o antrajame – krašto saugo. Antrojo kėlinio viduryje jam pavyko įmušti. „Trūko žaidėjų toje pozicijoje, teko man įsijausti į tą vaidmenį. Truputėlį klaidų buvo, bet sužaidžiau gerai. Antrajame kėlinyje žaidžiau krašto saugu, parodžiau kad galiu mušti įvartį, – sakė saugas –  Pamačiau, kad kairėje pusėje vystosi  ataka, gavo kamuolį O. Verbickas, įkirtau į baudos aikštelę, pamačiau laisvą kampą ir įmušiau kaire koja. Kiekvienas įvartis duoda motyvacijos toliau siekti savo tikslų, dirbti. Galbūt tas įvartis pridės daugiau pasitikėjimo.“

Po ilgesnės pertraukos pagrindinėje komandoje pasirodė ir 18 metų puolėjas Meinardas Mikulėnas. Jis realizavo 11 metrų baudinį.

„Pasiruošimą pradėjome neseniai, pirmose rungtynėse daug kas pavyko, bet daug kas ir nepavyko. Stengėmės vykdyti trenerio nurodymus ir žaisti savo žaidimą. Gerą žaidimą, ne vien mušant kamuolį į priekį, protingai, –  pabrėžė M. Mikulėnas – Pirmas rungtynes po ilgos pertraukos žaidžiau su pirma komanda, teko prisitaikyti prie naujų žaidėjų, su jais susibendrauti, pajausti juos. Rungtynės neblogos, pavyko įmušti įvartį. Džiaugiuosi, kad komandos draugai pasitikėjo manimi, leido mušti baudinį. Dėl to labai džiaugiuosi.“

„Žalgirio“ treneris V. Čeburinas pažymėjo, jog pirmajame pasiruošimo etape pagrindinis akcentas buvo fizinis pasirengimas.

„Praėjome dvi pasiruošimo savaites, kurioms mums leido pagerinti fizinį pasirengimą. Daugiausiai dirbome siekdami padėti fizinio pasirengimo pagrindus. Tai ką planavome padaryti, realizuoti – atidirbome praktiškai pagal planą. Taip pat ir iš taktinės, techninės pusės“, – sakė treneris.

Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodžius daugiau jaunų žaidėjų žalgiriečiai buvo ir rezultatyvesni – įmušė triskart – ir dukart suklydo gynyboje leisdami varžovams įmušti du įvarčius.

„Šios rungtynės buvo skirtos gauti žaidybinės praktikos. Visi sveiki žaidėjai gavo pasireikšti – tiek jauni žaidėjai, tiek pagrindinės komandos nariai. Žaidėjai gavo išbandyti tai, ties kuo dirbome treniruotėse. Buvo klaidų, bet tai normalu, nes dar tik pradėjome dirbti ties tuo, ką norėčiau matyti aikštėje. Yra dalykų, kuriuos norėtųsi matyti susižaidime, ryšiuose tarp grandžių. Matosi ką reikia taisyti, bet tam ir yra šios rungtynės, kad galėtume padirbėti dar sunkiau ir klaidas pataisyti ateityje“, – teigė V. Čeburinas.

Kitas kontrolines rungtynes „Žalgiris“ planuoja žaisti vasario 6 d. su „Riteriais“.

Video