2021 gruodžio 29

Parama su liga kovojančiam jaunajam futbolininkui


Jaunajam futbolininkui 16 metų Juliui Virbalui šių metų rudenį diagnozuota sunki liga.

„Žalgirio“ žaidėjas Mantas Kuklys kviečia paremti vaikino gydymą ir aukcione daugiausiai parėmusiam dovanoja savo marškinėlius.

Juliaus draugų pasidalintas laiškas apie vaikino situaciją:

Gyvenimas toks, kad  nesirenka nieko: amžiaus, metų laiko, svajonių, neklausia Tavo planų, nenuskaito  minčių, nesirenka nieko iš mūsų, neklausia kas Tu…, tiesiog  ima ir aplanko „jis- gyvenimo staigmena, iššūkis”. Atsitinka, kai nesiruoši, neplanuoji, nemąstai, nelauki bet tiesiog Tau, čia ir dabar…

Taigi, šių metų spalvotą, gražų rudienį  Julių aplankė „jis”… „Dubens kaulų, kryžkaulio, uodegikaulio piktybinis navikas” arba dar kitaip-  „Metastazavusi dubens Ewingo sarkoma”- onkoliginė itin reta ir daug kam dar sunkiai pažystama onkologinė liga.

Jaunam, vos 16 metų perspektyviam ir sportiškam vaikinui, kurio veide šypsena buvo visada, kurio siekiai buvo dideli, pastangos nešė vaisius, tai buvo netikėta, nesuprantama, nepaaiškinama, kodėl….

Daugiau, nei 10 metų aktyviai sportuojančiam vaikinui ir jo tėvams,  kurio indėlis futbolo veikloje nebuvo nepastebėtas, kuris aktyviai dalyvavo FM „Ateitis”, Vilniaus Futbolo mokyklos, veikloje, taip pat „BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos” bei FK „Žalgirietis” veikloje,  kelis kart tapusiam jaunučių ir jaunių futbolo čempionu, daugelio tarptautinių varžybų nugalėtoju bei prizininku, miesto bei regionų nugalėtoju, žinia buvo šokiruojanti.

Sustojo planai, atsirado mintys, laikas pradėjo suktis itin lėtai…

Julius visada su šypsena, nepaisant to, kad skauda, nėra jėgų, alina medikamentai, chemoterapija. Nepaisant to, kad ligoninės sienos nespindi norimu džiaugsmu, Julius eina ir eis pirmyn. Sunkūs pirmi gydymo žingsniai, naujojo savęs- „aš” pažinimo, dar daugiau sutelkia pasitikėjimo, vilties ir noro nugalėti.  Noro būti su sporto draugais, klasiokais, kaimynais, noro pasveikti, noro būti tokiu ir taip, kaip iki ligos diagnozės. Tačiau ne tik mintys, siekiai ir norai veda į priekį.

 Juliui reikalingi brangūs vaistai, papildai, imunologiniai ir kitokio pobūdžio tyrimai. Laukia ilga ir brangi reabilitacija ateityje, kas yra neatsiejama tolimesnio kokybiško gyvenimo dalis. Visa tai labai brangu. Valstybė kompensuoja tik tam tikrą dalį reikiamų paslaugų. Juliaus tėvai, netausodami savęs, kuo  galėdami ir įmanydami stengiasi ir deda visas pastangas, kad tik būtų suteikta maksimali pagalba sūnui, stengiasi atiduoti ne tik save, ne tik ką turi ir gali,  bet ir iš savęs tik kad tik Julius pasveiktų.

Padėkime vieni  kitiems, prisidėdami ne tik moraliai, bet ir finansiškai prie Juliaus ateities, prie Juliaus jaunatviškų svajonių išsipildymo, arba  tiesiog  prie to,  kad Julius, pasveiktų ir būtų su mumis…

Suteikime vilties ir tikėjimo  Juliui ir jo šeimai, kad jie ne vieni, kad galimybės beribės, kad viskas bus  padaryta, atlikta, suteikta visų MŪSŲ dėka.

Finansinę paramą galima pervesti:
Aušra Virbalienė
Sąskaitos nr.: LT907300010071256479.
Paskirtis: Parama Juliui.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FK Žalgiris Vilnius (@fkzalgiris)