2021 gegužės 11

Du tolimi smūgiai nukalė svarbią pergalę Panevėžyje

Lietuvos čempionas FK „Žalgiris“ atsitiesė po nesėkmės A lygoje ir svečiuose 2:0 įveikė „Panevėžio“ komandą.

Pergalę žalgiriečiams nulėmė J. Tadičiaus ir H. Videmonto tikslūs smūgiai pirmajame kėlinyje.

Po paskutinių rungtynių „Žalgirio“ startinėje sudėtyje įvyko keturi pasikeitimai: nuo pradžių žaidė H. Videmontas, O. Onazi, S. Mikoliūnas ir M. Gamakovas. Komandos negalėjo padėti N. Ljubisavlevičius, V. Piliukaitis ir T. Kišas.

Šios rungtynės buvo pirmosios, kurias komandas žaidė ant žolės. Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione ekipas pasitiko vasariškas, vėjuotas oras.

Rungtynes komandos pradėjo aktyviai. 4 min. po H. Videmonto perdavimo iš sudėtingos situacijos pavojingai smūgiavo F. Kyeremeh, kamuolys skriejo tiesiai į vartininką. 12 min. po F. Kyeremeh smūgio varžovus vėl gelbėjo vartininkas.

25 min. svečiai išsiveržė į priekį. J. Tadičius smūgiavo iš 30 metrų ir vartininkui nepavyko sugauti kamuolio. 31 min. persvarą padvigubino H. Videmontas. Po jo baudos smūgio iš kairio krašto niekas nelietė kamuolio ir šis įsisuko į vartų kampą.

„Panevėžys“ pavojingiausią ataką iki pertraukos surengė 39 min., kai po perdavimo iš krašto pavojingai galva šalia vartų smūgiavo Elivelto.

41 min. galva pro šalį mušė ir J. Tadičius.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai pagrasino dviem tolimais smūgiais. Iš pradžių pavojingai mušė J. Sarpongas, vėliau R. Floro.

58 min. po J. Tadičiaus ir O. Verbicko kombinacijos pastarasis atsidūrė vienas prieš vieną, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

64 min. po J. Sarpongo stipraus smūgio iš 15 metrų puikiai sužaidė E. Gertmonas, kuris nukreipė kamuolį virš skersinio.

Paskutinį pusvalandį šeimininkai turėjo iniciatyvą, tačiau „Žalgiriui“ pavyko apsiginti ir išsaugoti persvarą. Rungtynių pabaigoje gerą šansą dar turėjo J. Sylvestras, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

Komandos dar kartą susitiks penktadienį Vilniuje, LFF stadione.