2022 vasario 7

P. Mamičius: „Man patinka nauji iššūkiai, noriu laimėti“


Iš Kroatijos čempionato – į Lietuvos A lygą. Naujo karjeros postūmio ieškojusiam Petarui Mamičiui žengti tokį neįprastą žingsnį įtikino geri atsiliepimai ir „Žalgirio“ klubo ambicijos.

Prieš beveik dešimtmetį panašų sprendimą priėmė kitas Andro Švrljuga. Jis kaip ir P. Mamičius, žaidė krašto gynėjo pozicijoje ir į Lietuvą persikėlė 26-erių. Tiek pat metų už kelių savaičių sukaks ir P. Mamičiui.

A. Švrljuga tapo vienu ryškiausiu savo pozicijos legionierių A lygos istorijoje, iškovojo net 6 aukso medalius.

P. Mamičius savo kelią Lietuvos čempionų gretose tik pradeda. Po periodo retokai laiminčioje „Hrvatski Dragovoljac“ ekipoje galimybė kovoti dėl titulų buvusiam Zagrebo „Dinamo“ auklėtiniui pasirodė patraukli ir padėjo apsispręsti karjeros kryžkelėje.

„Kalbėjausi su vyrukais iš Balkanų regiono, su žalgiriečiais prieš kuriuos yra tekę žaisti. Jie gerai atsiliepė apie„Žalgirio“ klubą, Vilniaus miestą. Pakalbėjau su klubo vadove, ji man pristatė komandą, ambicijas sezonui, ir nutariau atvykti čia, –  užtikrintai dėstė kroatas – Pernai tapote čempionais, laimėjote trofėjus. Kaip ir klubas, turiu ambiciją laimėti visas rungtynes. Tikiuosi padėti komandai iškovoti trofėjų, žaisti kuo geriau ir patekti į Europos turnyrus.“

Jam tai bus trečioji šalis legionieriaus karjeroje – prieš tai futbolininkas trumpai žaidė Italijos, Lenkijos ekipose.

„Pirmi įspūdžiai čia tikrai geri. Vaikinai ir treneris malonūs. Klubas turi geras sąlygas tobulėti. Man patinka nauji iššūkiai, pamatyti naujas šalis, išbandyti kitus žaidimo stilius, kitas lygas. Džiaugiuosi, kad čia esu ir tikiuosi žaisiu gerai“, – sakė P. Mamičius.

Kairiojo krašto gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis žaidėjas nesunkiai įvardino savo stipriąsias puses: „Galiu atlikti gerą perdavimą iš krašto. Žinau kaip kurti atakas. Galiu daug nubėgti, esu agresyvus gynyboje.“

Kroatijos lygoje jis žaidė iki žiemos pertraukos, o „Žalgiryje“ debiutavo praėjusį šeštadienį kontrolinėje akistatoje su „Šiauliais“. „Asmeniškai jaučiuosi gerai, esu patenkintas ir komanda. Neabejoju, jog toliau žaisime dar geriau“, – vertino P. Mamičius.

Trečiadienį jis su „Žalgiriu“ kontrolinėse rungtynėse išbandys jėgas su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“.

Video