2022 gegužės 14

P. Mamičius: „Kontroliavome rungtynes“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po pergalės prieš „Riterius“ buvo patenkintas komandos žaidimu, o rezultatyvų perdavimą atlikęs Petaras Mamičius pasidalino mintimis apie patirtą traumą, kuri nesutrukdė žaisti.

„Žalgiris“ sostinės derbyje įveikė „Riterius“ rezultatu 1:0 po Mathias Oyewusi įvarčio pirmajame kėlinyje.

„Bravo žaidėjams, šiandien parodė gerą žaidimą. Geros rungtynės, buvo gerų progų, įvartis. Didelę rungtynių dalį dominavome. Buvo ir kamuolio kontrolė ir teisingi veiksmai. Priartėjome prie to ką norime matyti aikštėje. Taip pat šios dienos rungtynės davė minčių ties kuo reikia dirbti“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Tai svarbios rungtynės, tai derbis. Turime pergalių seriją ir norime ją pratęsti. Žaidėme tikrai gerai, o ši pergalė labai svarbi. Liko dar pora rungtynių iki pertraukos. Norime pratęsti taip ir toliau“, – sakė P. Mamičius.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo ryškią žaidybinę persvarą, po pertraukos žaidimas buvo lygesnis, žalgiriečiai nemažai ir kontratakavo.

„Tikėjomės varžovo suaktyvėjimo po pertraukos, apie tai kalbėjome rūbinėje. Laukėme, kad varžovas atsilikinėdamas daugiau atliks ilgų perdavimų, daugiau ieškos galimybių aikštės viduryje, bus daugiau dvikovų, – sakė V. Čeburinas – Pirmajame kėlinyje daug valdėme kamuolį, jo nedavėme varžovams. Antrajame kėlinyje varžovas labiau pastūmė į priekį žaidėjus. Mes daugiau rengėme kontratakų. Minčių dėl to yra, visada jų būna.“

„Antrajame kėlinyje varžovui davėme šiek tiek iniciatyvos, laukėme jų klaidos. Kontratakose stengėmės įmušti dar kartą, uždaryti rungtynes. Deja, antro įmušti nepavyko, bet manau gynėmės gerai. Jie neturėjo 100 proc. progų, mes kontroliavome rungtynes“, – vertino P. Mamičius.

Pergalingas įvartis krito po jo pakelto kampinio. „Treniruotėse visuomet dirbame su standartinėmis situacijomis. Žaidėjai žino kokias pasirinkti pozicijas. Man pavyko geras perdavimas, Mathias gerai pašoko ir tai išsprendė rungtynes“, – komentavo P. Mamičius.

Žalgiriečiai neseniai įmušė pergalingą įvartį iš kampinio ir prieš „Šiaulius“, bet V. Čeburinas teigė dar nesąs visiškai patenkintas progų realizacija.

„Iš standarto įvartis gerai, rezultatyvu. Tačiau mes keliame daug kampinių. Įmušti vieną įvartį – mažokai. Ir čia yra minčių, yra ties kuo dirbti. Gal net reikia dirbti daugiau. Reikia įmušti ir iš žaidimo, ir iš standartų.  Pergalę nulemia bet koks įvartis“, – konstatavo treneris.

P. Mamičiui prireikė laiko atsigauti po paskutinių rungtynių – futbolininkui teko iškentėti spyrį į veidą ir smarkiai pramuštą lūpą.

„Daktarai greitai sureagavo, susiuvo lūpą. Kelias dienas negalėjau pilnai treniruotis, skaudėjo. Nuo ketvirtadienio treniravausi, ruošiausi rungtynėms. Treneris išleido į aikštę, džiaugiuosi kad žaidžiau ir laimėjome“, – kalbėjo kroatas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais trečiadienį, gegužės 18 d. Klaipėdoje, o namuose vilniečiai gegužės 22 d. priims „Kauno Žalgirį“.