2021 kovo 21

O. Verbickas: „Startą vertinčiau 7-8 balais“


Savaitę su trejomis rungtynėmis Vilniaus „Žalgiris“ baigė 7 taškais iš 9 galimų, tačiau FK „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir saugas Ovidijus Verbickas tikino, jog komandai dar reikia nemažai ką tobulinti.

„Žalgiris“ trečiose savo A lygos rungtynėse 2:0 įveikė Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komandą.

„Pavasarinis futbolas, azartas ir temperamentas dabar ima viršų. Abi komandos nuo pirmųjų minučių ėjo į priekį, rodė atvirą futbolą. Netrūko klaidų. Viena ir kita komanda klydo. Davė viena kitai atakuoti, kontratakuoti, viskas vyko kiek chaotiškai, – kalbėjo apie rungtynes V. Čeburinas – Tačiau buvo ir gerų epizodų – tai, dėl ko dirbame, stengiamės, ką norime matyti. Bet darome ir klaidų. Rungtynėse suveikė meistriškumas, nes progų buvo ten ir ten. Mums pavyko – ir įmušėme. Antrasis įvartis krito pirmą antro kėlinio minutę. Įmušti tokiu metu labai pagelbėjo. Pradėjome žaisti labiau užtikrintai. Po keitimo išėję žaidėjai pridėjo savo – tiek judėjimu,  tiek žaidimo skaitymu.“

Pirmąjį „Žalgirio“ įvartį sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį Ovidijus Verbickas. Jam tai buvo pirmasis įvartis Vilniaus ekipos gretose.

„Svarbiausia kad komanda laimėjo. Bet labai malonu ir įmušti. Džiugu, kad treneris pasitikėjo ir pagaliau išleido į startinė sudėtį, nes visi buvo po COVID-19 ligos ir aš pats sirgau. Treniravomės neilgai. Manau, kad svarbiausia trys taškai, o ne koks buvo žaidimas. Tačiau manau, kad turime žaisti geriau, nedaryti klaidų gynyboje. Daug kamuolių praradome. Turim daug treniruotis ir judėti į priekį. Pasiruošti kitoms kovoms dar geriau“, – kritiškai savo ir komandos žaidimą vertino saugas.

Jis įvartį pelnė kiek neįprastu būdu – po Manto Kuklio kampinio smūgiuodamas galva.

„Daug dirbome ant standartinių situacijų, ne paslaptis tai trenerio V. Čeburino „arkliukas“. Atsidūriau geroje vietoje, kamuolys skrido kur turėjau, beliko išpildyti. Nesu tas žaidėjas, kuris eina į baudos aikštelę prie standartinių situacijų, bet dabar treneris pasitiki, nes su juo kartu tris metus buvau Sūduvoje. Daugumą standartinių situacijų planų žinau. Galiu ir komandos draugams padėti, kuriems kažkas naujo. Todėl tenka ir dažniau sudalyvauti“, – aiškino O. Verbickas.

Pasak V. Čeburino, ties standartinėmis situacijomis reikia dirbti ne tik puolime, bet ir gynyboje. Jis atkreipė dėmesį į epizodą, kai į varžovų gudravimą laiku sureagavo vartininkas Edvinas Gertmonas.

„Matėme, kad ir varžovas puikiai dirbo ties standartinėmis situacijomis. Matėme įvairių variantų, ruošėmės ir studijavome varžovus. Varžovų įžaidimą E. Gertmonas perskaitė, bravo jam. Laiku pasakė komandos draugams. Tai žaidimo elementas, jį reikia naudoti“, – kalbėjo specialistas iš Kazachstano.

Jis teigė likęs patenkintas visais žaidėjais, o pakeitimus startinėje sudėtyje – vietoje Hugo Videmonto ir Karolio Uzėlos pasirodė Mantas Kuklys ir Ovidijus Verbickas – aiškino rotacija.

„Vyksta rotacija. Tai reikalinga matome, kad kažkur dar žaidėjai nesupranta, kad dar trūksta tam tikrų dalykų, nes rungtynės seka rungtynes po ilgos priverstinės pauzės dėl COVID-19 ligos. Davėme šansą kitiems žaidėjams,  kad jie sudarytų konkurenciją, kad gautų šansą pabūti startinėje sudėtyje, – sakė treneris – Bet esu patenkintas visais žaidėjais. Visi stengėsi, atidavė visas jėgas. Kai kam daugiau kas pavyko, kai kam – mažiau.“

Žalgiriečiai pirmas rungtynes baigė lygiosiomis 2:2 su Alytaus „Dainava“, o antrose ir trečiose iškovojo pergales. Iki rinktinių pertraukos komanda iškovojo 7 taškus.

V. Čeburino teigimu, daryti iš to išvadas ankstoka. „Pirmųjų rungtynių rezultatas nebuvo geras. Tačiau toks pavasarinis futbolas. Visi turi labai daug noro. Praeis 7-8 turai, pasireikš žaidėjų meistriškumas, išryškės susižaidimas. Dabar yra kas geriau pasiruošę, kas blogiau. Visi turi azarto, didelio noro laimėti. Matome ir įvairų žaidimą apylyges komandas“, – svarstė treneris.

„Jei būtų 9 taškai – vertinčiau 10 balų. Dabar galiu vertinti 7-8 balais. Esame ginantys čempionų titulą ir turime įrodyti, kad esame verti to. Aišku, kiekviena komanda prieš mus išeina kovoti su dviguba motyvacija, nes visi nori laimėti prieš čempionus. Turime kiekvienas rungtynes laimėti ir jei nepavyksta, tai skaitau kaip prarastus taškus“, – kalbėjo O. Verbickas.

Po šių rungtynių dalis žalgiriečių išvyks atstovauti Lietuvos rinktinėms, o kiti ruošis būsimoms dvikovoms. Kitas laukiantis susitikimas – į balandžio 3 d. nukelta akistata dėl LFF Supertaurės prieš „Panevėžį“.

Video