2022 gegužės 1

O. Verbickas: „Standartinės situacijos veikia“


Po pergalės Šiauliuose „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas sakė, jog rungtynės buvo įtemptos, o pergalingą įvartį įmušęs Ovidijus Verbickas pripažino, jog ant nekokybiškos aikštės dangos sunkiai sekėsi kontroliuoti kamuolį ir džiaugėsi išnaudota standartine situacija.

Dvikovoje prieš „Šiaulius“ žalgiriečiai iškovojo pergalę rezultatu 1:0.

„Nelengva pergalė. Pirmą kartą žaidėme ant natūralios vejos. Buvo klaidų, kurias patys išsprendėme  Rungtynės buvo geros, išėjo su nemažai įtampos. Buvo 11 metrų baudinys, bravo Edvinui Gertmonui kad išgelbėjo. Taip jau atsitiko. Sukūrėme nemažai progų, gal tik antras kėlinys buvo ne toks sėkmingas. Daug žaidimo vyko aikštės viduryje. Rungtynės buvo kovingos“, – komentavo V. Čeburinas.

Treneris neneigė, jog tam tikrų korekcijų komandų žaidimą ir taktiką įnešė veja. „Analizavome tai ką varžovas darė praėjusiose rungtynėse. Taip pat ir mūsų pirmąją tarpusavio dvikovą Vilniuje. Varžovas kiek pakeitė savo puolimą. Nemažai žaidėjų perėjo į atakuojančias pozicijas. Apie tai žinojome. Klaidų padarėme, nes gerai nepripratome prie aikštės. Tačiau bendrai žaidėme gana gerai, bravo Žalgiriui ir žaidėjams“, – kalbėjo V. Čeburinas, tuo pačiu pasveikinęs su artėjančia Motinos diena.

„Labai sunkios rungtynės, pirmos šiemet ant žolės. Ji dar nebuvo geros kokybės. Bet svarbiausia, jog iškovojome pergalę ir įsirašėme tris taškus, – sakė O. Verbickas – Mes pripratę daugiau kontroliuoti kamuolį, bet ant tokios vejos sunkiai išėjo kontroliuoti. Gynyboje padarėme daug netikslių perdavimų. Suteikėme varžovams šansą kontratakuoti. Bet nieko, manau, padarysime išvadas. Kitose rungtynėse žaisime taip kaip pripratę.“

Įvartį „Žalgiris“ pelnė po kampinio – po Nicolas Gorobsovo perdavimo O. Verbickas įmušė galva. „Nicolas padarė labai gerą perdavimą, į tą zoną, ties kuria dirbome visą laiką. Daug dėmėsio skiriame standartinėms situacijoms, tai trenerio V. Čeburino „arkliukas“. Mes tiksliai įbėgome, kiti žaidėjai nublokavo žmones, man beliko tiesiog įmušti įvartį.“

Praėjusiose rungtynėse įvarčiu po kampinio pasižymėjo ir Mantas Kuklys. Abu žaidėjai komandoje ties šiuo klausimu turi ir specialias funkcijas.

„Su Mantu geriausiai žinome tas standartines situacijas. Mūsų užduotis visuomet yra juos sudėlioti, kokius darysime. Pasakyti kuriems žaidėjams kur atsistoti. Pavyko įmušti – praeitose įmušė Mantas, šiose rungtynėse aš. Standartai veikia“, – sakė O. Verbickas.

Žalgiriečiams tai buvo antroji pergalė antrajame rate.  „Kiekviena pergalė prideda pasitikėjimo. Reikia toliau nesustoti. Manau, kad įsivažiuosime ir rinksime tuos taškus“, – vylėsi žaidėjas.

Trečiadienį „Žalgiris“ „Optibet A lygoje“ žais su „Bangos“ komanda, o sekmadienį taurės turnyre priims „Džiugo“ ekipą.

Video