2021 vasario 19

O. Onazi: „Vilniuje noriu mėgautis žaidimu ir pasiekti svarbių laimėjimų“


Į Lietuvą atvykęs Nigerijos rinktinės saugas Ogenyi Eddy Onazi teigia FK „Žalgirį“ pasirinkęs dėl naujo iššūkio, sutapusių idėjų dėl klubo tikslų ir galimybės susigrąžinti sportinę formą.

O. Onazi į Vilnių šią savaitę atkeliavo iš tėvynės ir po išsamios medicininės apžiūros „Affidea“ klinikoje prisijungė prie komandos treniruočių.

Futbolininkui teko greitai prisitaikyti prie temperatūros skirtumo. Nigerijoje, iš kur atskrido į Lietuvą, pastaruoju metu plieskia daugiau nei 35 laipsnių karštis, o Vilniuje – termometro stulpelis buvo nukritęs žemiau 10 laipsnių šalčio.

„Toks futbolininko gyvenimas. Nepaisant to, koks oras ir sąlygos, turi stengtis ir dirbti. Nebus lengva, bet tai darbo dalis. Stengsiuosi, kad tai netrukdytų“, – atvykęs patikino žaidėjas.

Žaidimą „Žalgiryje“ jis teigė matęs kaip įdomų iššūkį naujoje aplinkoje: „Gauti naujos patirties – geras dalykas. Ši patirtis bus kitokia nei ankstesnės mano žaidėjo karjeroje. Stengsiuosi pasirodyti kuo geriau. Visur kur būnu, stengiuosi atiduoti visas jėgas. Taip pat ir čia.“

28 metų žaidėjas bus viena ryškiausių pavardžių šių metų A lygoje. Jo karjeroje buvo keli sėkmingi sezonai stipriuose Italijos ir Turkijos klubuose „Lazio“ bei „Trabzonspor“ , taip pat pusšimtis rungtynių Nigerijos rinktinėje, su kuria jis tapo Afrikos čempionu ir dalyvavo Pasaulio čempionate.

„Lazio“ gretose jo keliai buvo susikirtę su dviem lietuviais – Romos klube tuo metu kaip ir jis jaunimo komandoje buvo Aurimas Vilkaitis, o pagrindinėje komandoje – Marius Stankevičius. O. Onazi prisiminė abu buvusius komandos draugus, tačiau tikino su jais prieš atvykstant į Lietuvą nebendravęs.

Pasak futbolininko, „Žalgirį“ jis pasirinko nepaisant to, kad galėjo kitose šalyse uždirbti didesnę algą.

„Turėjau ir daug kitų pasiūlymų, taip pat ir finansiškai pelningesnių. Bet savo agentui pasakiau, kad nėra svarbus klubo dydis. Svarbu, kad tai būtų klubas, kur galėčiau išreikšti save, atgauti žaidimo ritmą, savo sportinę formą. Taip pat norėjau būti komandoje, kurioje mėgaučiausi žaidimu, būčiau laimingas ir galėtume kažką reikšmingo pasiekti, sukurti istoriją“, – kalbėjo O. Onazi.

Palankų įspūdį, anot jo, paliko ir pokalbis su „Žalgirio“ direktore Vilma Venslovaitiene. „Man patiko jos mintys. Ji žino ko nori, koks klubo tikslas, kokia klubo vizija. Man patinka dirbti su atvirais žmonėmis, kurie pasako tiksliai ko nori, viską sako tiesiai, – teigė nigerietis – Pasakiau, kad man svarbiausia ne pinigai. Gauti atlygį – gerai, bet atvykau čia pirmiausia dėl to, kad ką nors pakeisčiau prisidėčiau prie klubo tikslų. Savo tikslus taip pat turiu.“

V. Venslovaitienė atskleidė, jog pavyko su O. Onazi surasti kalbą per kelias minutes. „Klubo vizija, filosofija, atitiko jo matymą ir lūkesčius. Labai džiaugiuosi, kad nepaisant šios pandeminės situacijos galima padaryti tokius mažus stebuklus“, – džiaugėsi „Žalgirio“ direktorė.

Pasak jos, klubas per šį perėjimų langą ieškojo labiau motyvuotų žaidėjų ir nesiruošė pernelyg išlaidauti. Ši nuostata nesikeitė ir derantis su O. Onazi.

„Nusistatėme aiškias biudžeto ribas, iš kurių nesiruošėme išeiti. Dabartiniame ekonomikos fone turime gyventi pagal galimybes. Siekiantsportinių tikslų svarbu  nepamiršti ir finansinių – išsaugoti sveiką biudžetą ir jį subalansuoti, – pabrėžė V. Venslovaitienė – Apskritai visą žiemą derybos su komandą papildžiusiais žaidėjais truko trumpai. Visi jie labai norėjo čia atvažiuoti, visi yra „alkani ir pikti“ – nori sunkiai dirbti ir parodyti, ko yra verti.  Žinoma, pokalbius palengvino ir tai, kad dalyvausime Čempionų lygos atrankoje.“

Su O. Onazi atvykimu komandos komplektacija 2021 metų sezonui dar nesibaigė, klubas siekia pastiprinti ir daugiau grandžių.

Naujausias „Žalgirio“ žaidėjas ekipos gretose gali debiutuoti jau artėjantį šeštadienį, kontrolinėse rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“.

Pirmąsias oficialias rungtynes „Žalgiris“ šį sezoną žais kitą šeštadienį kovoje dėl LFF Supertaurės prieš „Panevėžį“. Dvikovą vasario 27 d. nuo 14:35 tiesiogiai rodys TV3 kanalas bei TV3.lt.

Video