2021 gegužės 6

O. Onazi apie konkurenciją A lygoje, siautulį Romoje, du Pasaulio čempionatus ir M. Klose pamokas


Jei būtų renkamas solidžiausią aukščiausio lygio futbolo patirtį sukaupęs A lygos legionierius, Vilniaus „Žalgirio“ saugui Ogenyi Eddy Onazi būtų sunku prilygti.

Praeityje „Lazio“ klubui Italijos „Serie A“ lygoje ir Nigerijos rinktinei Pasaulio čempionate atstovavęs žaidėjas kiek netikėtai šią žiemą pasirinko karjerą tęsti Lietuvos sostinėje.

Nors ne visi garsūs žaidėjai adaptuojasi mūsų šalyje, O. Onazi – kartais vadinamas tiesiog vienu iš savo vardų Eddy – nuo atvykimo nepraleido nė vienerių rungtynių ir tapo svarbia „Žalgirio“ figūra aikštės viduryje.

Anot O. Onazi, konkurencija A lygoje nėra tokia maža, kaip galėtų pasirodyti pažaidus elitinėse Europos lygoje.

„Visur dabar žaisti yra sunku, yra talentingų žaidėjų, tik galbūt jie dar neįvertinti. Savo komandoje turime puikių žaidėjų, kitose komandose yra puikių žaidėjų. Žaidžiantys prieš „Žalgirį“ nori „numirti“ aikštėje, nes jie žaidžia prieš „Žalgirį“. Visi nori atimti kamuolį iš manęs. Dėl to nėra lengva“, – „Žalgiris TV“ kalbėjo nigerietis.

Sunkiam darbui ir konkurencijai Eddy užsigrūdino dar vaikystėje, nes šeimoje nesulaukė palaikymo dėl noro žaisti futbolą, o pirmas bandymas patekti į rimtesnę komandą baigėsi nesėkme. Jaunystėje jis buvo susipažinęs ir su šiaurietišku klimatu, nes tris mėnesius žiemą praleido Švedijoje.

Pirmuoju tramplinu sėkmės link O. Onazi tapo Nigerijoje vykęs Pasaulio jaunių (U-17) čempionatas, kuriame žaidė ir tokios būsimos žvaigždės kaip Mario Gotze, Neymaras, Isco, Álvaro Morata, o šeimininkai prasibrovė į finalą.

„Šalyje turime 120 milijonų žmonių, o rinktinėje yra tik 23 žaidėjai. Buvo garbė būti tarp jų. Negalėjome nuvilti šalies. Kai išėjau į stadioną prieš pirmas rungtynes apšilti, kojos drebėjo“, – prisiminė jis.

Karjerą Europoje jis pradėjo būdamas 19 metų Romos „Lazio“ klube, kur po truputį įsitvirtino pagrindinėje komandoje ir rungtyniavo su tokiais žaidėjais kaip praeityje garsus Vokietijos rinktinės puolėjas Miroslavas Klose.

„Jis padarė man didelę įtaką, užtekdavo vien jį stebėti ir aš pakeičiau savo mąstymą. Tai itin profesionalus žaidėjas. Iki šiol kopijuoju kai kuriuos dalykus, kuriuos jis darė“, – teigė Eddy.

2013 m. O. Onazi padėjo „Lazio“ ekipai Italijos taurės finale įveikti amžiną priešininką „Roma“.

„Buvo tiek daug euforijos, kad mums teko užsidaryti rūbinėje, aistruoliai neleido išeiti. Man reikėjo išsmukti per stogą, kad galėčiau išvykti į rinktinę“, – pasakojo futbolininkas.

Kiek anksčiau tais pačiais metais jis su rinktine laimėjo Afrikos Nacijų taurę, o 2014 m. pateko į Pasaulio čempionatą, kuris įsiminė ne tik galimybe pasivaržyti prieš Argentiną su Leoneliu Messi, bet ir nelemta trauma aštuntfinalyje prieš Prancūziją.

Įvairių išbandymų – nuo apmaudžiai žlugusio perėjimo į Anglijos klubą iki sunkių traumų – O. Onazi vėliau patyrė Turkijoje, kur praleido kelis sezonus.

Išsamiai apie įspūdingiausius karjeros epizodus, kelią į profesionalų futbolą, skaudžias nesėkmes, gautas pamokas, pirmus mėnesius „Žalgiryje“ ir kita O. Onazi papasakojo Pauliui Ambrazevičiui „Žalgiris TV“ rubrikoje „Žaliai Baltas Legionas“.

Video