2021 rugpjūčio 26

Norvegiškas „Žalgirio“ dežavu su aukšta pergalės kaina


Pergalės Norvegijoje kaina – kelialapis ten kur „Žalgiris“ dar nėra buvęs. Toks deja vu scenarijus Vilniaus komandai susidėliojo antrus metus iš eilės. Prieš beveik metus akistatos su Budės „Glimt“ prizas buvo kelionė į „San Siro“ ir akistata su „AC Milan“. Šiemet Lietuvos čempionams dvikova su stipriausia norvegų komanda svečiuose – paskutinis šansas šį sezoną prasibrauti į UEFA turnyrų grupių etapą.

Pernai dėl pandemijos „Žalgiris“ žaidė tik vienerias rungtynes ir prieš „Glimt“ pralaimėjo 1:3. Šiemet dvikova Norvegijoje bus atsakomoji, tačiau po pirmųjų rungtynių nė vienai komandai neįgijus pranašumo. Pasikeitus įvarčių svečiuose taisyklei Vilniuje užfiksuotas rezultatas 2:2 nepastato žalgiriečių į sudėtingesnę padėtį – viskas tarsi prasideda iš naujo.

„Galbūt bus lengviau, o galbūt sunkiau. Jie žaidžia savo stadione su savo aistruoliais. Tačiau visi supranta rungtynių svarbą, ne pirmas rungtynes žaidžiame tokiame lygyje. Bandysime žaisti savo žaidimą. Jie yra gerai organizuoti. Jei norime turėti pranašumą, turime būti dar geriau organizuoti. Tai vienerios rungtynės, kurios labai daug reiškia“, – samprotavo „Žalgirio“ strategas Vladimiras Čeburinas.

Esminis skirtumas nuo praėjusių metų – šį kartą abiejų komandų treneriai turėjo savaitę laiko ir mažiausiai 90 minučių aktualios medžiagos varžovų analizei. „Pirmosios rungtynės – kaip abiejų komandų pasiruošimo išbandymas. Ieškoma raktų prieš varžovų žaidimą. Ką ruošia oponentas, kokia jo žaidimo filosofija ir stilius. Pirmose rungtynėse pasitikrinome vienas kitą – Kaip žaidžiame mes, kaip žaidžia jie“, – vertino pirmą dvikovą treneris.

Papildomo peno apmąstymams strategams turėjo suteikti ir savaitgalio rungtynės lygoje. „Žalgiriui“ jos nesusiklostė – svečiuose 1:1 sužaista su Kauno „Hegelmann Litauen“.

„Persijungti nuo A lygos nėra paprasta bet žaidėjai yra profesionalai, jie privalo tai padaryti Stengiamės kad psichologiškai tas barjeras būtų įveiktas, kad pasimirštų tos nesėkmingos rungtynės A lygoje. Galbūt mintyse labiau buvo dvikova Europoje“, – svarstė V. Čeburinas.

„Visi dega dideliu noru, supranta kokio svarbumo tai rungtynės. Turime tikėti savo jėgomis ir žaisti dar geriau nei žaidėme Vilniuje. Esame išanalizavę varžovus, susipažinome su jų žaidėjais. Žinome ką turime padaryti ir stengsimės tai padaryti“, – prieš kelionę į Norvegiją kalbėjo Ovidijus Verbickas.

Žaidimo Norvegijoje patirties iš pernai turi keli žalgiriečiai – gynėjai Nemanja Ljubisavljevičius, Ivanas Tatomirovičius, Saulius Mikoliūnas, saugai Hugo Videmontas, Francis Kyeremeh, Mantas Kuklys.

„Tai, žinoma, pliusas. Jie jau bandė šią aikštę, pajautė šį stadioną, pasidarė sau kažkokias išvadas ir patirtį, kurią tada sukaupė, gali panaudoti dabar. Tuo labiau, kad pradedame viską iš naujo“, – teigė treneris.

Visgi pasak H. Videmonto, šie metai kitokie – ne tik dėl saulėto oro ir mėlyno dangaus, kuris pasitiko Norvegijos šiaurėje: „Jei tada pralaimėjome 1:3, reiškia taip ir turėjo būti – taip aš galvoju. Bet šiemet yra kitaip, komandos pasikeitusios. Apskritai nebegalvoju apie praėjusių metų rungtynes. Turime žaisti kaip žinome ir galime. Turime tikėti. Tai svarbiausia – tikėti.“

Tikėjimo žalgiriečiams pridėjo Djibrilio Diaw įvartis per pridėtinį rungtynių Vilniuje laiką.

„Tas įvartis buvo labai svarbus. Jei sugebi įmušti rungtynių pabaigoje atkrintamųjų varžybų etape – parodo, kad gali nuveikti daug, pasiekti kažką. Turime žaisti taip, kaip pradėjome rungtynes praėjusią savaitę. Su dideliu intensyvumu – ir įmušti daugiau. Reikės sužaisti idealiai – ir varžovų baudos aikštelėje, ir savo baudos aikštelėje“, – kalbėjo H. Videmontas.

Jei „Žalgiris“ įgijo atsargaus optimizmo, tai norvegų stovykloje prieš šią akistatą nuotaikos buvo itin pakilios. Savaitgalį šalies pirmenybėse „Glimt“ namuose 3:0 įveikė turnyro lentelės kaimyne buvusią „Kristiansund“ ekipą ir iki dviejų taškų sumažino atsilikimą nuo lyderių „Molde“, kurie patyrė netikėtą nesėkmę.

Visus tris įvarčius pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs naujokas Amahlis Pellegrino. Jis prie „Glimt“ prisijungė tik praėjusią savaitę ir Vilniuje taip pat kilo nuo atsarginių suolo.

Teigiamo impulso sulaukė ir kitas puolėjas  – Erikas Botheimas. Jis pirmą kartą pakviestas į Norvegijos rinktinę. Jai taip pat atstovaus dar du „Glimt“ nariai – gynėjas Fredrikas Bjorkanas ir saugas Patrickas Bergas.

Budės ekipą palaikys pagal pandeminius standartus pilnas stadionas – visi prekyboje buvę bilietai, t.y. apie 50 proc. visų stadiono vietų (2800), išparduoti dar iki rungtynių dienos.

„Žaisime rungtynes, apie kurias gali kalbėti 15-20 metų. Tai labai daug reiškia klubui tiek iš sportinės, tiek iš finansinės pusės. Manau, kad buvimas to dalimi kažką duos visam miestui“, – kalbėjo „Glimt“ treneris Kjetilas Knutsenas.

„Bodo“ ir „Žalgirio“ dvikova vyks ketvirtadienį, rugpjūčio 26 d. nuo 19 val. Lietuvos laiku.

Video