2021 gegužės 4

Kėdainiuose – užtikrinta pergalė

A lygoje įsibėgėjantis FK „Žalgiris“ iškovojo antrą užtikrintą pergalę iš eilės. Po 15 metų pertraukos A lygos rungtynes Kėdainiuose žaidę vilniečiai rezultatu 3:0 įveikė „Nevėžį“.

Pagrindus „Žalgirio“ pergalei padėjo ankstyvas įvartis ir pirmajame kėlinyje įgyta dviejų įvarčių persvara.

Lietuvos čempionai į Kėdainius vyko be traumuoto gynėjo Nemanjos Ljubisavljevičiaus. Jį startinėje sudėtyje pakeitė Ivanas Tatomirovičius. Antras rungtynes rungtyniavo kitas gynėjas Djibrilis Diaw.

„Žalgiris“ išsiveržė į priekį sužaidus apie 7 minutes. Po perdavimo iš krašto Josipo Tadičiaus spirtas kamuolys atsimušė į virpstą, o pakartotiniu bandymu pasižymėjo Francis Kyeremeh.

31-ąją minutę krito antrasis įvartis. J. Tadičius baudos aikštelėje išprovokavo Martyno Medelinsko pražangą ir realizavo savo paties uždirbtą baudinį.

Dviejų įvarčių pranašumą turėjęs „Žalgiris“ užtikrintai kontroliavo situaciją ir susikūrė nemažai progų. Du puikius šansus turėjo Francis Kyeremeh, tačiau vieną jo smūgį atrėmė Kėdainių ekipos vartų sargas Serhijus Melašenka, kitame epizode ganietis nepataikė į vartus.

Antrajame kėlinyje „Žalgiriui“ sunkiau sekėsi pralaužti tankią varžovų gynybą. Geriausią progą turėjo F. Kyeremeh, kurio galva muštą kamuolį atrėmė vartininkas.

Vis dėlto 81-ąją minutę Vilniaus klubas pelnė trečią įvartį – Saulius Mikoliūnas atliko tikslų perdavimą, o puikiai kamuolį suvaldęs Tomislavas Kišas pasiuntė jį į vartus. Rungtynių pabaigoje „Žalgirio“ gretose pasirodė ir jaunasis puolėjas Meinardas Mikulėnas.

„Žalgiris“ iškovojo antrą pergalę iš eilės. Šeštadienį Vilniaus ekipos laukia išvyka į Kauną ir rungtynės su „Hegelmann Litauen“.