2021 rugpjūčio 26

Nesėkmė Norvegijoje užbaigė sezoną Europoje

Sezonas Europoje Žalgiriui baigėsi. UEFA Europos Konferencijų lygos atsakomosiose rungtynėse Norvegijoje minimaliu rezultatu 0:1 nusileista Budės Glimt komandai.

Pirmosios komandų rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2. Antrajame susitikime gerų šansų pasižymėti turėjo abi komandos, tačiau vienintelis įvartis krito antro kėlinio viduryje į Žalgirio vartus.

Žalgiriečiai Norvegijoje rungtyniavo beveik tokios pačios sudėties, kokia pradėjo ir rungtynes namuose. Vienintelis pasikeitimas – vietoje Ivano Tatomirovičiaus gynyboje pasirodė Nemanja Ljubisavljevičius.

Dvikovos pradžioje vyko žvalgyba, o pirmą pavojų sukūrė svečiai. 12 min. varžovai blokavo pavojingą T. Kišo smūgį. Po kampinio netiksliai smūgiavo J. Sylvestras.

24 min. O. Verbickoas po perdavimo iš krašto galva mušė šalia vartų.

28 min. „Žalgiris“ buvo arti tikslo, bet O. Verbicko smūgį iš dešinio krašto atrėmė vartininkas.

35 min. pasižymėti galėjo T. Kišas, bet po kampinio jo galva muštą kamuolį atmušė vartininkas.

36 min. gerą progą turėjo varžovai. Laimei, jų puolėjui nepavyko išbėgus vienas prieš vieną pergudrauti E. Gertmono.

Antrojo kėlinio pradžioje vyko gana nervingas žaidimas, o iniciatyvą turėjo varžovai.

58 min. suskambėjo pavojaus signalas „Žalgiriui“. Iš pradžių U. Saltnesas gavo kamuolį kairiame baudos aikštelės krašte, jo smūgį atrėmė E. Gertmonas.

61 min. E. Gertmonas atrėmė dar vieną varžovų išpuolį, tačiau ilgai atakai tęsiantis krito įvartis. Kamuolį perdavus skersai baudos aikštelės dešiniau buvęs O. Solbakkenas neginamas mušė tiksliai.

67 min. po J. Bopeso perdavimo iš krašto J. Sylvestro smūgį blokavo gynėjai.

73 min. po akrobatiško A. Pellegrino bandymo kamuolį atmušė E. Gertmonas.

76 min. vilniečiai turėjo geriausią progą rezultatą išlyginti, bet po H. Videmonto perdavimo T. Kišo smūgis galva buvo netikslus.

Per paskutines keliolika minučių „Žalgirio“ atakos buvo nevaisingos – „Glimt“ triumfavo ir pateko į UEFA Europos Konferencijų lygos grupių etapą.

„Žalgiriui“ pasirodymas tarptautiniame fronte baigėsi. Kitas rungtynes vilniečiai žais sekmadienį A lygoje svečiuose su Alytaus „Dainava“.