2023 sausio 24

N. Gorobsovas: „Man svarbu būti kur esu vertinamas, o Vilnius – kaip namai“


Vienas iš praėjusio sezono „Žalgirio“ lyderių Nicolas Gorobsovas nutarė dar bent sezoną pasilikti Vilniaus komandoje, nes čia jaučiasi puikiai.

33 metų saugas pernai buvo pastoviausia „Žalgirio“ komandos figūra  – jis sužaidė daugiausiai minučių iš visų žaidėjų. Europos turnyruose buvo beveik nekeičiamas ir prisidėjo prie vilniečių sėkmingo žygio iki grupių etapo bei jame.

Išlaikyti komandos lyderius tarpsezonyje, ypač po sėkmingo sezono – sudėtinga užduotis net ir Lietuvos čempionams. Tačiau vienas ryškiausių Lietuvos čempionato žaidėjų pasirinko neieškoti laimės kitur ir jau pirmą sausio savaitę sutarė dėl naujo kontrakto.

„Futbolas mūsų darbas ir normalu kad žaidėjas kartais nori luktelėti kokie bus variantai. Tačiau nuo pirmos dienos galvojau apie pasilikimą. Praėjusieji metai mums buvo puikūs kiekviename turnyre. Jaučiausi svarbus šioje komandoje. Buvo nuostabu jausti tai, kaip žmonės čia mane vertino. Man tai labai svarbu: žaisti, dirbti ten kur esi laukiamas, kur jautiesi puikiai, gerai sutarti su treneriu, komandos draugais, personalu. Man čia buvo kaip namai – man, ir mano žmonai. Dėl to sugrįžau“, – kalbėjo N. Gorobsovas.

Gruodis argentiniečiui buvo smagus ne vien dėl galimybės atsipūsti gimtinėje ir pasimėgauti vasaros saule. Jis aistringai sekė savo tautiečių pasirodymą Pasaulio čempionate. „Po nuostabaus praėjusio sezono grįžau namo, į Argentiną. Stengiausi atsipalaiduoti su šeima, draugais. Gruodį vyko Pasaulio čempionatas, po daug metų pertraukos Argentina laimėjo pasaulio čempionatą ir dėl to atostogos buvo labai smagios“, – šypsojosi žaidėjas.

Praėjusių metų „Žalgirio“ pasiekimai jį įkvėpė šiemet siekti dar aukščiau: „Buvo nuostabu būti su komanda Konferencijų lygos grupių etape. Mano tikslas – pakartoti ir pasirodyti dar geriau nei pernai Europoje. Yra naujų žaidėjų, bus ir daugiau. Turime gerai pasiruošti kovai Europoje ir vėl patekti į grupių etapą. Norėčiau žaisti Europos arba Čempionų lygos grupėse.“

Nuo pat pasiruošimo sezonui pradžios „Žalgirio“ saugų grandį, kurioje žaidžai N. Gorobsovas, papildė du aistruoliams Lietuvoje žinomi žaidėjai – Yukiyoshi Karashima ir Paulius Golubickas.

„Nauji žaidėjai turi kokybės, yra jauni. Mums jie labai padės. Gerai turėti naujų žaidėjų su nauja energija. Karashimą pažįstu iš jo žaidimo „Hegelmann“, daug kartų žaidėme prieš jį, jis turi kokybės. Matysime ar žaisime kartu, ar kitaip, bet jis mums padės. Tą patį galiu pasakyti apie Paulių Golubicką“, – kalbėjo saugas.

Tarpsezonyje kartu su N. Gorobsovu sutartis su „Žalgiriu“ pratęsė ir dar du komandos vicekapitonai – Edvinas Gertmonas ir Ovidijus Verbickas, o taip pat kapitonas Saulius Mikoliūnas.

„Labai svarbu išlaikyti tokius žaidėjus kaip Edvinas, Ovidijus, Saulius, nes jie yra lyderiai.  Tai svarbu ir dėl jaunų žaidėjų, kurie treniruojasi su mumis, ir dėl naujų žaidėjų, kurie prisijungs. Svarbu turėti tokius žaidėjus. Man kaip vicekapitonui yra garbė būti kartu su jais, – patikino N. Gorobsovas – Esu užsienietis ir nėra taip paprasta pritapti Lietuvoje. Žaisiu Vilniuje antrą sezoną ir stengsiuosi atiduoti ką galiu geriausia.  Kaip vicekapitonas turiu būti pavyzdys kitiems. Man patinka toks vaidmuo, pasistengsiu padėti visiems.“

Video