2020 rugpjūčio 11

Mūšis dėl titulo prasideda iš naujo


Mūšyje dėl A lygos čempionų titulo trečiadienį gali įvykti lūžis – susitinka lygiai taškų turintys čempionato lyderiai ir favoritai. Marijampolės „Sūduva“ priims varžovus savo tvirtovėje, tačiau Vilniaus „Žalgirio“ pusėje – įspūdinga pergalių serija ir pasitikėjimas savo jėgomis.

Nuo pat 2 turo pabaigos birželio pradžioje „Žalgiris“ buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Po 8 turo rungtynių „Sūduvos“ pranašumas išaugo iki 8 taškų.

9 ture žalgiriečiai buvo įsprausti į kampą – nesėkmę būtų juos nubloškusi į dar didesnį, ir turbūt sunkiai bepanaikinamą deficitą. Tačiau pavyko laimėti triuškinančiai – 4:0 – ir sugrąžinti intrigą. Nuo tada „Žalgiris“ laimėjo iš viso 7 kartus iš eilės, o „Sūduva“ dukart kluptelėjo. Komandos susilygino taškais ir sezonas tarsi prasideda iš naujo.

„Žalgirio“ planus Marijampolėje kiek pakoregavo netektis – dėl raudonos kortelės diskvalifikuotas gynėjas Ivanas Tatomirovičius, kuris iki tol praleido tik vieną susitikimą.

Rungtynėse su „Banga“ po pertraukos jo vietą užėmė Klemanas Bolha. Legionierius iš Slovėnijos šį sezoną ilgą laiką buvo labiau stebėtojas – sužaidė vos po kelias minutes lygos ir taurės varžybose. Šansas pasireikšti atėjo 11 ture su „Riteriais“, kai dėl geltonų kortelių limito negalėjo žaisti Nemanja Ljubisaljevičius, o antras šansas – praėjusį savaitgalį. Abejas rungtynes „Žalgiris“ laimėjo 1:0.

„Prieš „Bangą“ pradėjome gerai, įmušėme įvartį. Tačiau tada buvo parodyta raudona kortelė. Parodėme komandinę dvasią, susitelkėme, žaidėme disciplinuotai, ir sugebėjome užbaigti rungtynes pergalingai su trimis taškais, – prisiminė paskutinę akistatą slovėnas.

Jis teigė esantis pasiruošęs bet kada pagelbėti komandai: „Išeiti po keitimo nebuvo sunku, nes žinau kaip žaisti, toks mano darbas. Kiekvieną dieną treniruojuosi – kaip ir kiti vaikinai. Nežaidžiu dažnai, bet tai nesutrukdė.“

Jau minėta raudona kortelė reiškia, kad K. Bolhai gali tekti stoti į kovą ir su „Sūduva“. Pats futbolininkas teigė visas likusias rungtynes vertinantis su vienoda svarba.

„Šios rungtynės tokios pat svarbios, kaip ir kitos. Čempionatas trumpesnis nei įprasta, todėl kiekvienos rungtynės gali būti lemiamos kovojant dėl čempiono titulo. Turime laimėti ir pasistengsime padaryti viską kad taip atsitiktų“, – kalbėjo gynėjas.

Jo nuomone, praėjusios rungtynės, kai Vilniuje varžovai nugalėti 4:0, nedaro įtakos artėjančiai akistatai „Tą rezultatą turime pamiršti, tai jau praeitis. Tai buvo mūsų namų rungtynės, o dabar žaisime išvykoje“, – konstatavo žaidėjas.

„Sūduvos“ ir „Žalgirio“ akistata vyks trečiadienį, nuo 19 val. Marijampolės „Hikvision“ arenoje. Rungtynes transliuos DELFI TV.

Video