2021 sausio 27

Metų sporto nuotrauka – kadras po „Žalgirio“ rungtynių


Fotografo užfiksuotas „Žalgirio“ saugo Manto Kuklio susitikimas su aistruoliais per atstumą išrinktas geriausia metų sporto nuotrauka.

Pirmoji vieta Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rinkimuose atitekoElvio Žaldario kadrui iš praėjusių metų rugpjūčio 27 d. Vilniuje, LFF stadione vykusių UEFA Europos lygos atrankos rungtynių su „Paide“ klubu iš Estijos.

UEFA sprendimu dėl COVID-19 pandemijos į visas rungtynes tuo metu žiūrovai įleidžiami nebuvo, tačiau ištikimiausi gerbėjai susirinko palaikyti stadioną šalia esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, iš kur jų palaikymo šūksniai buvo girdimi.

Po iškovotos pergalės „Žalgiris“ dėkojo aistruoliams iš tolo, o ilgametis ekipos narys Mantas Kuklys nubėgo iki pat stadiono tvoros. Šią akimirką ir užfiksavo „Žalgirio“ rungtynes antrus metus nuolat fotografuojantis E. Žaldaris.

„Visi žaidėjai susirinko įprastoje vietoje stadiono kampe, tačiau fanų tribūnose nebuvo. Pamačiau, kad Mantas per tribūną lipa arčiau tvoros. Su sunkia kuprine ir foto technika rankose nutariau lipti iš paskos. Laimei, kiti žaidėjai man padėjo, padavė techniką. Mantas prie tvoros dėkojo aistruoliams ir tą momentą užfiksavau. Prieš eidamas šį kadrą būtent taip ir įsivaizdavau“, – pasakojo fotografas.


E. Žaldaris (V. Kuralavičiaus nuotr.)

Nuotraukos iš „Žalgirio“ komandos rungtynių su komandos aistruoliais taip pat pripažinti geriausiomis gegužę, birželį, liepą, rugpjūtį ir spalį. Tris iš jų padarė E. Žaldaris, kurio vienas kadras buvo ir išrinktas geriausių metuose. „Labai džiaugiuosi tokiu apdovanojimu. Tokį įvertinimą gavau pirmą kartą. Tai man didelė motyvacija toliau tobulėti, bandyti daryti vis kitokias nuotraukas“, – kalbėjo jis.

Vilnietis E. Žaldaris, kuris vaikystėje taip pat lankė futbolo treniruotes, pasakojo sporto fotografijos srityje dalyvaujantis sąlyginai neilgai – kelerius metus, bet savotišką sėkmės receptą atradęs.

„Pastebėjau, kad geriausias kadras gali būti tas, kuriame atspindima kažkokia istorija. Ta nuotrauka puikiai parodo šių dienų aktualijas, turi išliekamąją vertę. Galbūt po 10-20 metų pažiūrėjus į tą nuotrauką bus galima prisiminti, kad tokie laikai buvo“, – svarstė fotografas.

Beveik 100 narių vienijanti Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) apdovanojo ryškiausius kolegas ir sportininkus, sporto organizatorius, atkreipusius dėmesį į save darbais, pasiekimais ir straipsniais iššūkių pilnais 2020 metais. Dėl koronaviruso pandemijos pirmą kartą LSŽF apdovanojimai vyko virtualioje erdvėje.

Geriausios Lietuvos sporto nuotraukos gegužę – spalį


E. Žaldario nuotr.

A.Pliadžio nuotr.

S. Čirbos nuotr.


E. Žaldario nuotr.

E. Žaldario nuotr.