2022 birželio 26

Marijampolėje – triuškinanti pergalė

Šalies čempiono „Žalgirio“ ir vicečempionės „Sūduvos“ dvikova baigėsi sutriuškinimu – sostinės ekipa Marijampolėje įmušė net penkis įvarčius.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Žalgirį“ į priekį įspūdingu tolimu smūgiu išvedė Nicolas Gorobsovas, o po kelių minučių dar vieną įvartį aplenkęs vartininką pelnė Renanas Oliveira. Antrajame kėlinyje įvartį pridėjo Fabienas Ourega, dukart pasižymėjo Francis Kyeremeh.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje šiose rungtynėse įvyko trys pasikeitimai – vienuoliktuke pasirodė Saulius Mikoliūnas, Gustas Jarusevičius ir Oliveris Buffas, kurie pakeitė Joelį Bopesu, Mantą Kuklį ir Ovidijų Verbicką. Pastarasis ir Donatas Kazlauskas negalėjo padėti ekipai dėl traumų.

Rungtynių pradžioje vyko daugiau žvalgybos, tačiau lyginant su dvejomis ankstesnėmis tarpusavio rungtynėmis „Sūduva“ gana drąsiai ėjo į priekį. 13 min. po perdavimo iš krašto Xabi Auzmendi galva pasiuntė kamuolį šalia virpsto.

19 min. „Žalgirio“ atakoje F. Ourega atmestą kamuolį netiksliai mušė O. Buffas.

Įvarčių sąskaitą nepaisant prieš tai patirtos traumos – sužeisto paakio – atidarė Nicolas Gorobsovas. Argentinietis kaire koja iš 30 metrų įspūdingai pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Šeimininkai nespėjo atsigauti po praleisto įvarčio kai 41 min. R. Oliveira aplenkė vartininką Tomą Švedkauską ir jį apžaidęs pasiuntė kamuolį į tinklą. Brazilas savo įvartį paskyrė dieną prieš amžinojo atilsio išėjusiam savo dėdei.

Prieš pertrauką varžovų vartams dar pagrasino Josipas Tadičius, o antrojo kėlinio pradžioje T. Švedkauskas koja atmušė kamuolį po pavojingo F. Ourega smūgio iš 8 metrų.

55 min. gerą progą turėjo ir „Sūduva“, laimei Saidas Hamuličius iš baudos aikštelės krašto mušė šalia virpsto. 58 min. apsiginti jau teko T. Švedkauskui, o 62 min. po dar vieno S. Hamuličiaus smūgio galva kamuolį sugavo E. Gertmonas.

64 min. „Žalgiris“ įtvirtino savo persvarą. O. Buffo perdavimas surado priekyje Francį Kyeremeh, o ganietis iš krašto atliko perdavimą F. Ouregai, kuris iš arti įmušė galva.

74 min. pats F. Kyeremeh patikrino T. Švedkausko budrumą smūgiu iš toli, o 78 min. greitoje atakoje po P. Mamičiaus perdavimo iš krašto ganietis smūgiu iš arti nesunkiai pasižymėjo pats.

84 min. jau M. Miličkovičius išvedė F. Kyeremeh į laisvą plotą baudos aikštelės krašte ir saugas pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

„Žalgiris“ triumfavo 5:0 ir pirmą kartą nuo 2013 metų „Sūduvą“ sutriuškino tokiu dideliu rezultatu svečiuose.

Penktadienį žalgiriečiai „Optibet A lygoje“ užbaigs antrąjį ratą rungtynėmis su „Hegelmann Litauen“. Kovo 5-ąją Lietuvos čempionų laukia išvyka į Kosovą, o kovo 12 d. – Čempionų lygos rungtynės namuose.