2021 rugpjūčio 3

M. Paveličius: „Atvykau čia, nes klubas turi ambicijų ir galiu jam padėti“


„Žalgirio“ komandą nuo UEFA turnyrų grupių etapo skiria vienas žingsnis. Ką reiškia ten žaisti žalgiriečiai galės pasiteirauti ekipos naujoko Mario Paveličiaus – bosnių kilmės austras tokiose varžybose turi sukaupęs nemažai patirties.

27 metų M. Paveličius prie „Žalgirio“ prisijungė savaitės pradžioje, prieš pat išvyką į Slovėniją žaisti UEFA Europos lygos atrankos rungtynių su Slovėnijos čempionu „Mura“.

Jei įveiktų šį varžovą ir vėliau nugalėtų Graco „Sturm“, Lietuvos čempionai patektų į Europos lygos grupių varžybas.

M. Paveličiui tai būtų penktas kartas pagrindinėje turnyro stadijoje. Triskart jis ten žaidė su Vienos „Rapid“ komanda, o kartą – praėjusį sezoną su „Wolfsberger“ klubu.

„Esu keturis kartus žaidęs Europos lygos grupių etape. Du kartus pavyko praeiti ir grupių etapą patekti ir į atkrintamąsias varžybas. Žaisti tarptautines rungtynes prieš kitas komandas puikiuose stadionuose – nuostabus jausmas“, – teigė futbolininkas.

Didelę karjeros dalį praleidęs Austrijoje, taip pat trumpai žaidęs Norvegijoje bei Kroatijoje M. Paveličius apie galimybę atvykti į Vilnių sužinojo prieš kelias savaites.

„Atvirai kalbant, apie Lietuvą daug nežinojau prieš atvykdamas, bet žinojau, kad yra tokia Vilniaus „Žalgirio“ komanda. Pasirinkau čia atvykti, nes klubo vizija aiški, galiu padėti šiai komandai padėti pasiekti turimų ambicijų. Be to, Vilnius yra sostinė, miestas atrodo gražus“, – pasirinkimo argumentus vardino žaidėjas.

Jis šaknis šiuo metu yra įleidęs Austrijos sostinėje Vienoje, tačiau turi Bosnijos ir Hercegovinos kraujo – iš ten kilę jo tėvai, kurie savo gimtinę prieš beveik tris dešimtmečius paliko dėl karo.

Naujas futbolininkas „Žalgiryje“ padės kompensuoti netektį komandos gretose – prieš pora savaičių kojos lūžį patyrė ir dar bent mėnesį nežais Marko Karamarko.

„Pagrindinė mano pozicija – dešinio krašto gynėjas, bet esu žaidęs ir kitose pozicijose.  Galbūt nesu greičiausias žaidėjas, bet pakankamai greitas, techniškas, gebu skaityti žaidimą“, – savo stiprybes vardino M. Paveličius.

„Žalgiris“ ketvirtadienį, rugpjūčio 5-ąją svečiuose žais su „Mura“, o rugpjūčio 12 d. priims varžovus Vilniuje. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Video