2020 vasario 29

M.Kuklys: „Tokiose rungtynėse svarbu išlaikyti šaltą protą“


Jau šį vakarą Vilniaus „Sportimos“ arenoje rungtynėmis dėl LFF Supertaurės startuos naujasis lietuviško futbolo sezonas.

Dėl pirmojo sezono trofėjaus, kaip pastaruoju metu tapo įprasta, kovos du stipriausi šalies futbolo klubai – Vilniaus „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“.

Pastarąjį kartą mūšis dėl LFF Supertaurės Vilniuje vyko 2017 metais ir tuomet žalgiriečiai pranoko „Trakus“ bei džiaugėsi papildymu savo gausioje trofėjų kolekcijoje.

Praėjusiame sezone „Žalgiris“ liko be titulų, o „Sūduva“ Supertaurę iškovojo du metus iš eilės. Tai puikiai supranta žalgiriečiai, kurie žada padaryti viską, kad sugrąžintų trofėjų į sostinę.

„Viena iš priežasčių, kodėl sugrįžau į „Žalgirį“, buvo galimybė kovoti dėl titulų. Noriu į Vilnių sugrąžinti tai, ką turėjome prieš keletą metų. Tai sezono startas – pirmosios rungtynės, kurios paklos pamatą tolesnei sezono eigai. Viskas vyks Vilniuje, turėsime gausų fanų užnugarį. Padarysime viską, kad jų nenuviltume“, – prieš rungtynes fkzalgiris.lt kalbėjo Mantas Kuklys.

„Žalgiris“ Supertaurę yra iškovojęs net šešis kartus – daugiausiai Lietuvoje. Kol kas šiose rungtynėse žalgiriečiai yra suklupę vos kartą.

„Praėję metai klubui nebuvo sėkmingi, tad norime nutraukti trofėjų badą. Žinome, kokia pavojinga ir stipri yra „Sūduva“. Mūsų laukia labai sunkus iššūkis, tačiau esame jam pasirengę. Analizavome varžovų rungtynes pasiruošimo cikle ir žinome jų stipriąsias puses. Prieš tokias rungtynes vaikinų papildomai motyvuoti nereikia – visų akys dega“, – prieš akistatą kalbėjo „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga.

Įdomu tai, kad rungtynėse dėl LFF Supertaurės „Žalgiris“ ir „Sūduva“ susitiko vos kartą.

Tiesa, šiemet „Sūduva“ taip pat išgyvena nemažai permainų. Po trijų auksinių sezonu su klubu atsisveikinti nusprendė treneris Vladimiras Čeburinas, kurį pakeitė austras Heimo Pfeifenbergeris. Jam, visai kaip A. Bagai, tai bus debiutas oficialiose rungtynėse.

Kalbant apie sudėtį, „Sūduva“ po praėjusio sezono atsisveikino su: Pauliumi Golubicku, Michaeliu Blauensteineriu, Karlo Bručičiumi, Jovanu Čadženovičiumi, Gratu Sirgėdu, Ovidijumi Verbicku, Robertu Vėževičiumi ir Vahidu Hambo.

Tuo tarpu ekipos naujokais tapo: tunisietis Hamdi Nagguezas bei austrai Thomasas Salamonas ir Danielis Offenbacheris (sugrįžo į klubą).

Kontrolinių rungtynių cikle „Žalgiris“ pralaimėjo vos kartą, kartą sužaidė lygiosiomis ir iškovojo keturias pergales. „Sūduvai“ pasiruošimo metu sekėsi prasčiau – dvi pergalės, du pralaimėjimai ir trys lygiosios.

Rungtynės šį vakarą Vilniaus „Sportimos“ arenoje prasidės 18 val. Atkreipiame dėmesį, kad „Žalgirio“ abonementai į šias rungtynes negalioja, nes jų organizatorius yra LFF.

Video