2021 gegužės 1

M. Kuklys: „Svarbu buvo reabilituotis ir tai padarėme su kaupu“


Vilniaus „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po pergalės prieš „Dainavą“ džiaugėsi įvarčių gausa, o žaidėjai kalbėjo apie atsitiesimą ir pergalės reikšmę.

A lygoje „Žalgiris“ buvo nelaimėjęs trijų rungtynių iš eilės, tačiau šį kartą pergalingai sugrįžo solidžiai – rezultatu 5:1 sutriuškinta Alytaus „Dainava“.

„Turbūt šios dienos rezultatą lėmė ankstesnis „pašišiukšlinimas“. Negalime taip žaisti, kaip iki šiol, esame „Žalgiris“. Reikėjo reabilituotis ir manau kad tai padarėme su kaupu. Kiekvienos rungtynės yra svarbios, bet šitos buvo dar labiau, reikėjo laimėti. Antrajame kėlinyje pradžioje šiek tiek buvome nepakankamai susikaupę, bet viskas gerai baigėsi. Užtikrinta pergalė – važiuojame toliau“, – iš karto po dvikovos sakė pirmą sezono įvartį pelnęs Mantas Kuklys.

„Svarbiausia buvo laimėti, nepriklausomai nuo to kaip žaisime. Tačiau viskas puiku, nes laimėjome ir sužaidėme aukštu lygiu. Pradėjome rungtynes spausdami varžovus, palaikydami didelį tempą. Įmušėme po standartinės situacijos ir po to buvo lengviau, nes varžovams reikėjo atsiverti. Mums buvo lengviau daryti tai ką norime“, – kalbėjo įvarčiu ir dviem rezultatyviais perdavimais pasižymėjęs Hugo Videmontas.

„Kaip visuomet daug atakavome. Bravo „Žalgiriui“, atlikta daug gero darbo. Yra įvarčių – tai didelis pliusas. Trys taškai – taip pat svarbūs šiuo metu. Rimtų varžovų atakų praktiškai nematėme. Darėme daug spaudimo. Stengėmės daug atakuoti. Kai kas pavyko, kai kas nepavyko. Žinoma, tiek įmuštų įvarčių yra svarbu komandai. Paskutinėse rungtynėse sukurdavome progų, bet daug neišnaudodavome. Ar tai geriausios rungtynės šiemet? Nepasakyčiau. Pagal rezultatą, įvarčių skaičių – taip. Tačiau buvo ir geresnių“, – vertino „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Dainava“ turėjo galimybę sumažinti deficitą, bet Paulius Golubickas nerealizavo 11 metrų baudinio. „Tai buvo svarbus momentas. Kai praleidi, futbole visko būna. Taip pat buvo svarbu įmušti du įvarčius iki pertraukos. Po to nenusileidome, toliau aukštai spaudėme varžovus. Įmušėme penkis įvarčius, tai labai gerai“, – teigė H. Videmontas.

Pirmojo įvarčio epizode prancūzas po kampinio atliko perdavimą Ogenyi Onazi ir neaukštas nigerietis kiek netikėtai įmušė galva. „Prieš rungtynes pasakiau, kad asistuosiu jam. Jis atsakė: gerai, bet ant kojos, ne ant galvos. Bet įmušė su galva. Kartais visko pasitaiko“, – šypsojosi H. Videmontas.

„Žalgirio“ treneriams ir aistruoliams buvo ir nerimą keliančių dalykų. Rungtynėms ne pilnai pasiruošusį Ivaną  Tatomirovičių startinėje sudėtyje pakeitė Djibrilis Diaw. Tačiau dar pirmajame kėlinyje I. Tatomirovičius buvo priverstas išeiti į aikštę, nes traumą patyrė kitas vidurio gynėjas Nemanja Ljubisavljevičius.

„Artimiausiomis dienomis žinosime, kiek trauma rimta. Žinoma negerai, jei iš žaidimo iškrenta vidurio gynėjas. Pakeisti vidurio gynėją visuomet problematiška. Tikiuosi tai praeis ir viskas bus gerai. I. Tatomirovičius išėjo gana užtikrintai, jis patyręs žaidėjas. Su ta smulkia trauma jis žaidė ir sužaidė gana patikimai. Tikiuosi Nemanjai viskas bus gerai“, – vylėsi V. Čeburinas.

D. Diaw tai buvo pirmosios rungtynės „Žalgirio“ komandoje. Senegalietis papildė „Žalgirį“ vasario pabaigoje ir nedalyvavo kontrolinėse rungtynėse, o A lygoje šanso negavo. „Dar ne vis yra žaidėjai tinkamoje būklėje. Žinoma, reikia suprasti, kad kai žaidėjas ilgą laiką nerungtyniauja jis ruošiasi, tačiau kai nėra galimybių žaisti, susižaisti poroje, tuomet tikrai sunku. Vidurio gynėjų porai susižaisti tikrai nelengva. I.Tatomirovičius ir N. Ljubisavljevičius jau ilgai žaidžia kartu ir tai matosi – kaip jie vienas kitą supranta. Šiandien nebuvo didelių nesusipratimų, tačiau susižaidimo reikia, ir reikia žaidybiniame procese. Treniruotės yra viena, o geriausia treniruotė – rungtynės“, – pabrėžė V. Čeburinas.

„Žalgirio“ komandos kitos rungtynės laukia jau už trijų dienų, balandžio 4 d. Kėdainiuose su „Nevėžiu“.

 

Video