2020 balandžio 30

M.Karamarko: „Viską pasiekiau tik sunkiu darbu”


Futbolo klubo „Žalgiris” krašto gynėjas Marko Karamarko per savo karjerą ne kartą girdėjo, kad nėra pakankamai geras, tačiau tai jo niekada nesustabdė.

Prieš šį sezoną sostinės klubą papildžiusio Marko Karamarko vardą ir pavardę įsiminti – itin paprasta. Daugeliui toks žodžių junginys netgi sukelia šypseną. Šypsotis mėgsta ir pats Marko. 27-erių žaidėjas pasižymi savo komunikabilumu, tad įsilieti į „Žalgirio” kolektyvą jam nebuvo sunku.

„Tai pirmas kartas per mano karjerą, kai užėjus į rūbinę naujoje komandoje visi buvo tokie malonūs. Mane tai nustebino. Žinau, ką reiškia, kai naujokas ateina į rūbinę ir visi jį nužvelgia taip, tarsi netrukus nuspaus ginklo gaiduką. „Žalgiris” tarsi viena šeima. Esame stiprus kolektyvas”, – rubrikoje „Pažintis su naujoku” pasakoja žaidėjas.

Marko gimė Vokietijoje, jo tėtis – Kroatijoje, o mama – Serbijoje. Pats Marko sako, kad Vokietija yra jo gimtinė, tačiau Kroatiją ir Serbiją jis myli ne mažiau.

„Aš turiu vokišką mentalitetą. Užaugau prie Gelzenkircheno, tad nuo mažų dienų šioje šalyje palaikau „Schalke 04”. Kai buvau mažas, lankiau šio klubo vaikų treniruotes. Gelzenkirchene mes mėgstame sakyti, kad „Schalke 04” klubo žaidėjai ir fanai pasižymi darbininkų mentalitetu. Toks esu ir aš”, – pasakoja jis.

Tokioje futbolo šalyje kaip Vokietija prasimušti ir tapti profesionalu yra labai sudėtinga, tačiau žalgiriečiui tai pavyko.

„Vokietijoje konkurencija yra milžiniška. Iki 16 metų aš visiškai negalvojau apie profesionalo karjerą. Man patiko žaisti futbolą ir varžytis su draugais. Tačiau kartą geriau pasirodžiau viename jaunimo turnyre ir į mane atkreipė dėmesį. Kai gavau vokišką pasą, atsivėrė daug iki tol uždarytų durų, nes Vokietijos klubai privalo turėti bent penkis jaunus vietinius futbolininkus iki 23 metų amžiaus”, – apie Vokietijos futbolo virtuvę pasakoja jis.

Taip 2011 m. Marko pasirašė sutartį su trečios Bundeslygos klubu „Preusen Munster”, tačiau jo karjera nebuvo rožėmis klota. Debiutuoti trečioje šalies lygoje jam taip ir nepavyko, o po metų išvykus į Belgiją čia netrukus sustabdė trauma. Po jos „Žalgirio” naujokui teko pažaisti penktoje Vokietijos lygoje, o tuomet netikėtai atsirado galimybė sudalyvauti vieno stipriausių Kroatijos klubų „Osijek” peržiūroje.

„Per savo karjerą ne kartą girdėjau, kad nesu pakankamai geras, kad man nepavyks, kad man kažko trūksta. Manęs tai niekada nesustabdė. Tai suteikdavo tik dar daugiau motyvacijos”, – prisimena futbolininkas.

Į „Žalgirį” M. Karamarko atvyko kaip žaidėjas puikiai užsirekomendavęs aukščiausioje Kroatijos lygoje ir netgi įmušęs dublį į garsiojo Zagrebo „Dinamo” vartus. Visą M. Karamarko karjeros ir gyvenimo istoriją sužinosite pasižiūrėję rubrikos „Pažintis su naujoku” video apačioje.

Video