2021 rugsėjo 4

M. Gamakovas apie Bulgarijos rinktinę ir dvikovą su lietuviais


Sekmadienį Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Sofijoje susitiks Bulgarijos ir Lietuvos rinktinės. Šias rungtynes su itin dideliu susidomėjimu stebės „Žalgirio“ saugas Milenas Gamakovas, kuris priešingose stovyklose turi pažįstamų.

Lietuvos rinktinei šią savaitę atstovauja „Žalgirio“ vartininkas Edvinas Gertmonas, saugai Ovidijus Verbickas ir Karolis Uzėla. Kone du trečdaliai Bulgarijos rinktinės futbolininkų yra žaidę su M. Gamakovu jaunimo rinktinėse arba klubuose.

Bulgarai, kaip ir lietuviai, šiame atrankos cikle dar neturi iškovoję pergalių, bet nėra patyrę ir pralaimėjimų. Ketvirtadienį jie pateikė vieną didžiausių atrankos turnyro C grupės staigmenų svečiuose sužaisdami lygiosiomis 1:1 su Europos čempione Italija.

„Tai labai geras rezultatas, ypač žinant tai, kad pastaraisiais metais bmūsų rinktinės rezultatai buvo prastoki. Žinoma, prireikė sėkmės, bet be jos pasiekti gero rezultato prieš tokią komandą nepavyks, – kalbėjo M. Gamakovas – Nepaisant to, Bulgarijoje nesitikima, kad komanda gali patekti Pasaulio čempionatą, nes komanda kol kas iškovojo tik pora taškų. Dabar labiau bandoma burti naują, atjaunintą komandą ir geriau pasiruošti kitam atrankos ciklui.“

Pasak žalgiriečio, psichologinis pranašumas bus bulgarų pusėje, bet laukia visiškai kitokios rungtynės nei ketvirtadienį: „Šiuo metu bulgarai atrodo kaip favoritai, nes jie pasiekė gerą rezultatą, o lietuviai pralaimėjo namuose. Bet manau, kad Bulgarijai rungtynės bus tikrai sunkios. Prieš italus jiems teko kontratakuoti, o dabar bus visiškai kitokio pobūdžio žaidimas, reikės daugiau atakuoti. Jei reikėtų prognozuoti rezultatą, spėčiau Bulgarijos pergalę 2:1 arba 1:0.“

Paklaustas apie komandos lyderius, M. Gamakovas išskyrė vieną žaidėją – tai Razgrado „Ludogorets“ klubui atstovaujantis Kirilas Despodovas. Atakuojančio plano žaidėjas prieš pora metų persikėlė į Italiją „Cagliari“ ekipą, vėliau žaidė Austrijoje, bet pernai grįžo į Bulgariją.

„Jis dabar yra geroje sportinėje formoje, atliko puikų rezultatyvų perdavimą rungtynėse su Italija. Kartu su Kirilu žaidėme U-21 rinktinėje, todėl jį pažįstu nuo seniau. Jis pasižymi greičiu, driblingu, perdavimais iš krašto, pelno nemažai įvarčių iš baudos smūgių“, – vardijo M. Gamakovas.

Bulgaro teigimu, šiuo metu jo šalies rinktinė labiau pasižymi ne individualiais žaidėjais, o komandiniu žaidimu. „Nebeturime tokių žvaigždžių kokios kadaise buvo Hristo Stoičkovas ar Dimitaras Berbatovas. Rinktinėje yra žaidėjų iš Italijos klubų, komandos kapitonas kelis sezonus rungtyniauja Rusijoje. Tačiau beveik nėra žaidėjų, kurie ryškiau išsiskiria. Komandoje gera komandinė dvasia, konkurencija, visi klauso trenerio nurodymų“, – atskleidė M. Gamakovas.

Bulgarijos futbolas nuo šių metų pradžios vis įdomesnis ir Lietuvai, nes daugkartiniams šalies čempionams „Ludogorets“ vadovauja V. Dambrauskas.

„Jam atvykus jo niekas nežinojo, ypač palyginus su ankstesniais dviem „Ludogorets“ treneriais. Tačiau dabar jis užsitarnavo pagarbą, nes subūrė gerą komandą ir pasiekė gerų rezultatų. Žinoma, yra nusivylimas dėl nepatekimo į Čempionų lygos pagrindinį turnyrą, bet komanda buvo arti tikslo. Manau, kad Razgrado klubas patenkintas V. Dambrausku. Jis pakeitė komandos žaidimą ir ji eina pirmyn. Dabar „Ludogorets“ tikslas – patekti į Europos lygos atkrintamąsias varžybas ir manau, kad jie pajėgūs tai padaryti“, – spėjo M. Gamakovas.

Bulgarijos ir Lietuvos rinktinės susitiks rugsėjo 5 d. nuo 19 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT Plius televizijos kanalas.