2021 liepos 5

„Linfield“ treneris D. Healy: „Žalgiriui“ tęstinumas išėjo į naudą“


„Žalgirio“ antradienio varžovo Belfasto „Linfield“ strategas Davidas Healy prieš du dešimtmečius profesionaliame futbole debiutavo vadovaujamas legendinio Sero Alekso Fergusono.

Dabar D. Healy jau pats yra Šiaurės Airijos futbolo legenda dėl savo žaidėjo karjeros ir sieks nustebinti UEFA Čempionų lygoje kaip treneris. Kaip ir jo buvęs treneris A. Fergusonas ilgus metus dirbo su „Manchester United“, taip ir D. Healy prie „Linfield“ vairo stovi jau sąlyginai ilgokai – nuo 2015-ųjų – ir savo trenerio trofėjų lentynoje turi keturis šalies čempiono medalius.

Buvęs „Preston“, „Leeds“, „Fulham“, „Sunderland“ ir kitų Anglijos klubų puolėjas atvykęs į Vilnių pademonstravo, jog gerai pažįsta būsimą varžovą.

„Varžovai turi gerų žaidėjų iš įvairių pasaulio šalių. Tai gera komanda su gerais žaidėjais, tikimės sunkių rungtynių.  Jie geroje formoje, senokai nepralaimėjo. Darome daug namų darbų, tik sunku kai nematai varžovų gyvai. „Žalgirio“ komanda gan stabili. Ypač vartininkas ir keturi gynėjai, žaidžia daugelį rungtynių. Taktine prasme kartais kaitalioja pagrindinę schemą 4-3-3, žaidžia ir 4-2-3-1. Žinau kad praėjusį kartą žaidė su abiem puolėjais, Tadičium ir Sylvestru. Abu vaikinai aikštės viduryje, Kišas, Tadičius, Sylvestras, Videmont, Kyeremeh. Visi jie geri žaidėjai. Komandos pagrindą sudaro 15-16 žaidėjų. Daug žaidžia kas savaitę, tik vienas kitas keičiasi. Kaip treneriui taip lengviau, nes yra tęstinumas. Panašu kad tai „Žalgiriui“ išėjo į naudą“, – dėstė treneris.

Kas bus favoritai antradienio vakarą, treneris spėlioti nesiėmė: „Prieš rungtynes sunku pasakyti. Varžovai aukščiau reitinge, bet ar jie geresni, pamatysime ryt. Dar labiau – kitą antradienį. Bet nusipelnome pagarbos, nes esame šalies čempionai, kaip ir i „Žalgiris“. Turėtų būti geros rungtynės tarp dviejų gerų komandų.“

Atstovaudamas Šiaurės Airijos rinktinei jis ne tik aplankė nemažai šalių, bet ir prieš nemažai pasižymėjo (jo sąskaitoje 36 įvarčiai už nacionalinę komandą), tačiau Lietuvoje apsilankė pirmą kartą.

„Man tai pirmas kartas, anksčiau buvau Latvijoje, Estijoje. Buvau aplankęs daug šalių, bet ne Lietuvoje. Čia gražu. Puikus viešbutis, žmonės labai paslaugūs. Neabejoju, kad Jums atvykus į Belfastą bus taip pat“, – šypsojosi treneris.

„Linfield“ komanda neseniai baigė praėjusį sezoną ir pradėjo ruoštis naujam. Pasak D. Healy, tai neturėtų būti didelė problema.

„Baigėme sezoną tik gegužę, tad turėjome trumpą pauzę. Tikimės, kad fizinė forma bus nebloga. Sužaidėme pora kontrolinių rungtynių. Kontrolinės rungtynės ne tas pats. Bet žaidėme prieš dvi geras Škotijos komandas. Tačiau tikiuosi kad būsime pasiruošę prieš Lietuvos čempionus. Tikiuosi sunkios kovos“, – kalbėjo treneris.

„Žalgirio“ ir „Linfield“ akistata vyks liepos 6 d. 20 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Video