2020 rugpjūčio 28

L. Antalis: „Buvome labai susikaupę, didžiuojuosi visais“


Vienas iš Vilniaus „Žalgirio“ pergalės UEFA Europos lygos rungtynėse kalvių Liviu Antalis kalbėjo apie komandos susikaupimą ir didelę konkurenciją ekipoje, o komandos treneris Aliaksejus Baga kalbėjo apie sunkią kovą bei dėkojo komandos aistruoliams, kurie girdėjosi iš už stadiono ribų.

„Žalgiris“ rungtynėse su Estijos klubu „Paide“ įmušė du įvarčius pirmajame kėlinyje ir nugalėjo 2:0.

Pirmą kartą nuo pradžios šį sezoną rungtynes pradėjo Andrija Kaludžerovičius ir Liviu Antalis. Pirmasis iki praėjusio A lygos turo kilo nuo suolo, o antrasis tą susitikimą praleido dėl traumos. Serbo ir rumuno duetas tapo kertiniu dvikovos faktoriumi – jie po kartą pasižymėjo įvarčiais ir vienas kitam atliko paskutinius perdavimus.

„Mano įvartis buvo gražus, bet svarbu tai, jog įmušėme. Esu laimingas už Andriją, nes jis įmušė. Esu laimingas dėl komandos, dėl savęs, nes man buvo nelengvas pastarasis periodas. Mums tai labai svarbu, nes praėjome kitą etapą. Nebuvo lengva, varžovas buvo stiprus. Bet gerai žaidėme mes. Parodėme, kad nusipelnėme laimėti. Didžiuojuosi visais, visi atidavė 100 procentų, tai matėme ir aikštėje. Rungtynės buvo labai sunkios. Bet komanda buvo labai susikaupusi ir galėjote tai matyti.“, – kalbėjo L. Antalis.

„Žalgirio“ komandoje šį kartą tarp atsarginių liko ir tokie pastovus startinės sudėties žaidėjai kaip Richie Enninas. Jo poziciją dešiniame aikštės krašte užėmęs L. Antalis džiaugėsi, kad ekipoje yra stipri konkurencija: „Turime labai gerus žaidėjus priekyje. Ne tik tuos, kurie žaidė starto vienuoliktuke. Turėjome tris labai stiprius keitimus. Kai turi daugiau pajėgių atsarginių žaidėjų, komandai yra gerai. Visi turi treniruotis 100 procentų. Šiame sezone žaidžiau 9 numerio, 10 numerio pozicijoje, dabar – dešiniame krašte. Bet man svarbiausia žaisti. Kurioje pozicijoje mane treneris pasirinks turiu įrodyti, kad esu geras, turiu atiduoti viską dėl komandos.“

„Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga nepaisant įtikinamo rezultato pažymėjo, jog laimėti nebuvo lengva: „Kaip ir tikėjausi rungtynės išėjo sunkios, nes pasiruošime matėme, kad tai nėra paprastas priešininkas. Taip ir išėjo. Laimėjome „sausą“ pergalę.  Turėjome progų pasižymėti, varžovas taip pat mums sukėlė sunkumų. Malonu laimėti, keliauti toliau. Sveikinu klubo vadovybę, administraciją, visus futbolininkus. Jie šaunuoliai, šiandien gerai atliko savo darbą.“

Anot specialisto iš Baltarusijos, įvartis 9 minutę leido komandai lengviau atsikvėpti, bet tai nereiškė lengvos pabaigos.

„Greitas įvartis šiose rungtynėse buvo labai svarbus, nes viską lėmė vienerios rungtynės ir nėra daug šansų „atsilošti“ po praleisto vieno ar dviejų įvarčių. Labai svarbu buvo įmušti, ir išsaugoti vartus „sausus“.  Tačiau rungtynių pabaiga vis tiek buvo įtempta. Pasakyti, kad labai pasikeitė rungtynių eiga negalima, tačiau žinoma, kai įmuši, tai psichologinis pranašumas, pozityvu tavo komandai“, – kalbėjo A. Baga.

Paklaustas apie tris įvarčius per dvejas rungtynes įmušusį A. Kaludžerovičių, treneris teigė, jog šio snaiperio pikas dar neatėjo: „Esu tikras, kad jis gali žaisti dar geriau. Jo snaiperiškas meistriškumas visiems žinomas, tą jis ir pademonstravo šiandien, ir praėjusiame čempionato ture su „Riteriais“. Tikiu, kad jis gali duoti daugiau. Tačiau jis atvyko po karantino pauzės, ilsėjosi po čempionato Serbijoje. Jam dar yra laiko daugiau treniruotis ir pridėti dar daugiau naudos“

Strategas padėkojo ištikimiausiems „Žalgirio“ gerbėjams, kurie nepaisant UEFA draudimo įleisti žiūrovus į stadioną, susirinko už jo ribų ir buvo ne tik girdimi, bet ir netiesiogiai matomi.

„Aistruoliai stadione tikrai girdėjosi, norisi jiems labai padėkoti. Pasaulinė situacija neleidžia mums turėti jų stadione, tribūnos buvo tuščios. Tačiau mes, žinoma, girdėjome, užuodėme pirotechnikos kvapą, girdėjome skanduotes ir jautėme širdimi jų palaikymą. Labai jiems ačiū, ši pergalė skirta ir jiems“, – dėkojo A. Baga.

„Žalgirio“ varžovas kitame atrankos etape paaiškės rugpjūčio 21 d. Vilniaus klubas po šių rungtynių turės ilgesnę pertrauką dėl Lietuvos rinktinių rungtynių, o į kovas grįš rugsėjo 12 d. taurės ketvirtfinalyje namuose su „Kauno Žalgiriu“.

Video