2021 birželio 3

Kuklys: apie šeimą, vaidmenis už aikštės, svarbiausius mentorius ir trenerio pareigas


Prieš devynerius metus į Vilnių iš Šiaulių žaisti „Žalgiryje“ atvykęs Mantas Kuklys sostinėje jaučiasi puikiai, kaip namuose, komandoje turi daugiau vaidmenų nei vien žaidėjo, o taip pat žengė ir pirmuosius žingsnius trenerio karjeroje.

M. Kuklys į „Žalgirį“ persikėlė 2012 metais ir nuo to laiko tapo vienu iš ekipos simbolių. Šiaulietis buvo ekipoje, kai klubas iškovojo pirmą savo trofėjų – LFF taurę, ir ženkliai prisidėjo prie komandos pergalių 2013 m. sezone, kai vilniečiai po ilgos pertraukos iškovojo čempionų vardus.

Gausybę trofėjų Vilniuje sukaupęs M. Kuklys 2018 ir 2019 metais bandė laimę Kazachstane, o pernai grįžo į komandą ir padėjo susigrąžinti „Žalgirį“ kelis metus aplenkusį A lygos titulą.

Nors praėjusį ir šį sezoną saugas ir retokai pasirodo startinėje sudėtyje, ryškų indėlį jis palieka už aikštės ribų – tiek futbolo, tiek kitais klausimais.

„Kai komandoje praleidi tiek laiko ir esi vienas vyriausių žaidėjų, turi rodyti pavyzdį: save kontroliuoti, kitiems duoti patarimų, – kalbėjo M. Kuklys ir atskleidė savo papildomas pareigas kaip vicekapitono – Esu ir kaip vadybininkas komandoje, turiu daug darbų: pvz. tenka versti iš rusų į anglų trenerio žodžius, ar surinkti pinigus įvairiems komandos reikalams. Iš legionierių sulaukiu visokių žinučių su klausimais: ir kaip nupirkti mašiną, ir net kaip dažyti kiaušinius per Velykas. Turiu būti visų galų meistras.“

Neseniai 300-ąsias rungtynes A lygoje sužaidęs M. Kuklys dabar patirtį perduoda jaunimui, tačiau ir pats turi kam padėkoti už paramą sunkiais ir svarbiais karjeros epizodais.

Didžiausią įtaką jo karjerą padariusiais žmonėmis futbolininkas įvardijo a.a. tėvą, visą šeimą, o taip pat ir ilgametę „Žalgirio“ vadovę Vilmą Venslovaitienę.

„Tėtis visuomet mane veždavo į rungtynes, treniruotes. Niekados nespausdavo, visuomet būdavo nuošalyje, bet pergyveno dėl manęs. Jis buvo tas žmogus, kuriam visada galėjau pasiskambinti. Tėčio jau nebėra pusę metų, todėl sunku…, – atvirai kalbėjo Mantas – Šeima visuomet mane palaikė, patarė, padėjo. Ypač žmona Dovilė, kuri gerai supranta futbolą, nes žaidė žolės riedulį, o šis žaidimas turi panašumų su futbolu. Kalbant apie Vilmą, jai vadovaujant „Žalgiriui“ sutvirtėjau ir patobulėjau ne tik kaip futbolininkas, bet ir kaip asmenybė.“

33 metų M. Kuklys atskleidė jau ir galvojantis apie tai, ką veiks pabaigęs futbolininko karjerą. Šį sezoną ilgametį „Žalgirio“ žaidėją galima pamatyti per „Žalgirio“ antrosios ekipos rungtynes Pirmoje lygoje – jis pagal galimybes talkina B komandos trenerių štabe.

„Prieš metus įgijau UEFA B licenciją, padedu B komandai. Rudenį planuoju laikyti A licenciją. Po truputį žengiau šiais laiptais“, – kalbėjo M. Kuklys.

Apie įvairius futbolo karjeros epizodus, naują pravardę, gyvenimo Vilniuje, Belgijoje ir Kazachstane ypatumus, šeimos dilemas, realistines svajones bei kita M. Kuklys papasakojo „Žalgiris TV“ laidoje „Žaliai Balta Pertrauka“.

Video