2022 birželio 11

Kontrolinėse rungtynėse Latvijoje varžovai pabaigoje nubaudė už neišnaudotas progas


Kontrolinėje su Latvijos čempionato lyderiais geromis progomis nepasinaudojęs „Žalgiris“ buvo nubaustas rungtynių pabaigoje – Rygoje pralaimėta „Valmiera“ komandai 0:2.

„Žalgiris“ dominavo pirmajame kėlinyje ir turėjo kelias geras progas, bet nepasižymėjo, o rungtynių pabaigoje varžovai iš Latvijos išnaudojo du savo šansus.

Žalgiriečių startinėje sudėtyje šioms rungtynėms įvyko vienas priverstinis pasikeitimas – vietoje negalėjusio žaisti Nemanja Ljubisavljevičiaus gynyboje rungtyniav Ivanas Tatomirovičius.

Po atsargios rungtynių pradžios „Žalgiris“ po truputį perėmė iniciatyvą. Šalia vartų galva smūgiavo Josipas Tadičius, netoli tikslo buvo Manto Kuklio tolimas smūgis. 15 min. šansą turėjo ir „Valmiera“, laimei varžovo smūgis vienu lietimu baudos aikštelėje buvo netikslus.

Kėliniui įpusėjus „Žalgirio“ atakos darėsi vis pavojingesnės. 19 min. apsisukdamas šalia vartų smūgiavo Renanas, 21 min. puikų šansą atšokus kamuoliui baudos aikštelėje turėjo Fabienas Ourega, bet jam nepavyko pataikyti į vartus. 24 min. po Nicolas Gorobsovo baudos smūgio kamuolys pataikė į virpstą.

34 min. atėmęs kamuolį vienas prieš vieną pabėgo Renanas, tačiau brazilo skubotas smūgis iš baudos aikštelės prieigų buvo netaiklus.

39 min. J. Tadičius baudos aikštelėje suklaidino gynėją ir mušė iš 7 metrų, bet kamuolį kojomis atmušė vartininkas.

Po pertraukos abiejų komandų atakoms trūko tikslumo, atlikta nemažai keitimų, kurie nepagerino žaidimo kokybės.

Bene geriausią galimybę antrajame kėlinyje turėjo Oliveris Buffas, tačiau jo iš 18 metrų muštas kamuolys pataikė į komandos draugą Renaną.

74 min. už antrą geltoną kortelę aikštę turėjo palikti Nicolas Gorobsovas, kelias minutes žalgiriečiai rungtyniavo be vieno žaidėjo, kol aikštėje pasirodė Marko Miličkovičius.

82 min. „Valmiera“ surengė kontrataką ir pelnė įvartį. Po perdavimo į baudos aikštelę varžovų puolėjas suklaidino I. Tatomirovičių ir P. Mamičių, o atbėgęs kitas žaidėjas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

89 min. dar vienas įvartis krito po kampinio. E. Gertmonas nepasiekė kamuolio ir šį iš arti latviai nukreipė į vartus.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais birželio 19 d. Panevėžyje, o namuose birželio 22 d. laukia akistata su Telšių „Džiugu“.

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas, Petar Mamić, Ivan Tatomirović, Mario Pavelić, Joël Bopesu, Nicolás Gorobsov (78 min. Marko Miličković), Mantas Kuklys (70 min. Gustas Jarusevičius), Fabien Ourega (62 min. Oliver Buff), Ovidijus Verbickas (83 min. Jakub Sylvestr), Renan Oliveira (70 min. Mathias Oyewusi), Josip Tadić (62 min. Francis Kyeremeh).