2022 kovo 20

Ketvirtas varžovas – nenuspėjami ir neparankūs kaimynai


Ketvirtose Lietuvos čempionato rungtynėse „Žalgirio“ varžovas bus bene labiausiai pažįstamas ir vienu neparankiausiu varžovų pernai buvusi– kaimyninė „Riterių“ komanda.

„Riteriams“ praėjęs sezonas nebuvo sėkmingas – komanda užėmė 6 vietą ir realiai nepretendavo į pirmąjį ketvertą. Tai daugiausiai lėmė komandos nepastovumas ir nesugebėjimas iškovoti trijų taškų – net 16 rungtynių komanda baigė lygiosiomis, daugiau nei bet kuri kita ekipa čempionate.

Nepasaint to, čempionu tapęs „Žalgiris“ triskart nesugebėjo įveikti varžovų. Žalgiriečiai laimėjo beveik lygiai prieš metus vykusią pirmąją akistatą „Sportimoje“ (2:0), bet balandį suklupo žiemiškomis sąlygomis (1:1), nepalaužė varžovų ir vasarą (0:0), ir rugsėjį (1:1).

Mažiausiai po du kartus per sezoną „Riteriai“ atėmė iš „Žalgirio“ taškus pastaruosius penkis sezonus.

Prieš šių metų sezoną „Žalgiris“ įveikė varžovus užtikrintai (3:0), bet nuo tų kontrolinių rungtynių komandų veidas nemažai pasikeitė.

Tarpsezonyje „Riteriai“ daugiausiai permainų atliko tik prieš pat naują sezoną ar netgi jam prasidėjus. Didžiausias pasikeitimas per žiemą – prie komandos vairo stojo švedas Glennas Stahlis, treniruočių štabą papildė Edgaras Jankauskas. Ryškiausias praradimas – 5 įvarčius ir 6 rezultatyvius perdavimus pernai atlikęs saugas Marko Pavlovskis.

Su ekipa taip pat atsisveikino vartininkas Lukas Paukštė, puolėjas Maksimas Marusičius ilgamečiai komandos nariai Rokas Masenzovas ir Valentinas Jeriomenka, į „Bangą“ išnuomotas Valdas Paulauskas.

Vartininkų grandį papildė pernai „Nevėžiui“ atstovavęs ukrainietis Serhijus Melašenka, keli jauni žaidėjai. Prieš sezoną į komandą atvyko brazilas puolėjas Lucas Dias, o visi kiti žaidėjai pristatyti jau praktiškai sezonui startavus ir kol kas dar mažai spėjo pasirodyti žiūrovams.

Puolėjas slovakas Tomašas Vestenickiy, saugas iš Ukrainos Dmytro Bilonogas kol kas rungtyniavo po keitimo. Pernai „Kauno Žalgiryje“ žaidęs krašto gynėjas Guilherme De Souza „Choco“ tik buvo atsargoje, o bene ryškiausias naujokas – Bulgarijoje ir Latvijos čempiono „Riga“ gretose žaidęs brazilas Felipe Brisola – tik prieš pora dienų pasirašė sutartį.

Iš naujų legionierių tik bulgaras gynėjas Plamenas Dimovas jau sužaidė visas 90 minučių. Tai iš dalies galėjo lemti praretėjusi gynybos grandis – pirmajame mače traumą patyrė Olaide Badmusas, dėl traumos šį sezoną dar nežaidė ir Dominykas Barauskas.

Nepaisant to, „Riteriai“ pradėjo sezoną sėkmingai – po lygiųjų 0:0 su „Panevėžiu“, 1:0 įveiktas „Džiugas, o paskutiniame ture 2:0 pranokta „Sūduva“. Pastarosiose rungtynėse iki tol sunkiai veikusį „Riterių“ puolimą atgaivino reidais kairiuoju kraštu sužibėję Aleksandras Levšinas ir Artūras Dolžnikovas.

Prie komandos gero starto prisidėjo ir užtikrintas vartininko Armanto Vitkausko žaidimas. 32 metų buvęs žalgirietis kartu su gynėju Valdemaru Borovskiu ir saugu Mindaugu Grigaravičiumi yra gerokai labiau patyrę už komandos draugus. „Riterių“ branduolį, neskaitant atvykusių naujokų, ne pirmus metus sudaro žaidėjai iki 25 metų. Sezono pradžioje savo žaidimo laiko gavo ir 17 metų Emilis Andriuškevičius.

„Žalgirio“ ir „Riterių“ dvikova vyks sekmadienį, nuo 17 val. 55 min. „Sportima“ arenoje. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“. Už bilietus surinktos lėšos bus skirtos paramai ukrainiečiams, tokią pat sumą pridės „Žalgirio“ partneris „Betsafe“.

Rungtynes nuo 17 val. 30 min. transliuos TV6 televizija, taip pat TV3play.lt