2021 sausio 5

Keli dešimtmečiai paskui „Žalgirį“ – aistruolio knygoje


Kelis dešimtmečius „Žalgirį“ tribūnose Lietuvos ir užsienio stadionuose sekantis aistruolis savo prisiminimus pateikė kelių šimtų puslapių knygoje.

„Žalgirio“ aktyviausių aistruolių grupė „Pietų IV“ spalį pažymėjo 35-erių metų sukaktį. Vienas žinomiausių ir didžiausią „stažą“ turinčių grupės narių – Ingvaras Butautas, dar žinomas „Storo“ pravarde.

Į stadioną jis pirmą kartą savarankiškai atėjo 1982 metais. Paskutinius kelis dešimtmečius I. Butautas siekia nepraleisti nė vienerių „Žalgirio“ bei Lietuvos rinktinės oficialių rungtynių – ar tai būtų rungtynės Vilniuje, ar kitame Lietuvos mieste, ar netgi už tūkstančių kilometrų priešingoje Europos pusėje.

Savo įspūdžius iš kelionių bei kitos veiklos sekiojant paskui „Žalgirį“ ar rinktinę jis papasakojo 430 puslapių knygoje „Anapus futbolo aikštės“.

I. Butautas pabrėžia, jog šioje knygoje neaptariamas pats futbolo žaidimas: jis lieka tarsi fonas pasakojant apie ištikimiausiųjų futbolo aistruolių, vadinamų ultromis, gyvenimą iš vidaus, veiklą tribūnose, keliones, nuotykius, santykius su kitų klubų gerbėjais keičiantis santvarkomis, epochoms ir patiems vyksmo dalyviams.

Autorius knygoje pateikia subjektyvią, bet nepagražintą, spalvingą istoriją su visais klystkeliais, kuriozais, nuotykiais – nuo nuodėmingų ir absurdiškų iki herojiškų.

Pirmasis 500 tiražų leidimas buvo išpirktas, o antrąjį galima užsisakyti internetu.