2022 rugsėjo 11

Kaune per lietų – du vėlyvi įvarčiai ir dramatiška pergalė

Po sunkios kovos per lietų „Žalgiris“ įmušė du įvarčius rungtynių pabaigoje ir 2:0 palaužė „Kauno Žalgirio“ komandą.

Pergalę Lietuvos čempionams nulėmė Kipro Kažukolovo įvartis 85 min. ir Renano Oliveiros tikslus smūgis per pridėtinį laiką.

„Žalgirio“ sudėtyje po rungtynių Slovakijoje įvyko šeši pasikeitimai. Nuo pradžių rungtynes pradėjo T. Duka, S. Mikoliūnas, K. Kažukolovas, I. Tatomirovičius, G. Jarusevičius ir O. Buffas.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo aktyviai. Varžovai blokavo G. Jarusevičiaus smūgį baudos aikštelėje, vartams grasino F. Kyeremeh, iš arti šalia vartų mušė I. Tatomirovičius. Vėliau vartininkas atrėmė P. Mamičiaus baudos smūgį.

Antroje kėlinio pusėje atakoje rimčiau pradėjo grasinti ir šeimininkai. Iš toli šalia vartų smūgiavo M. Anaba. „Žalgiris“ atsakė M. Miličkovičiaus tolimu smūgiu.

Geriausią šansą varžovai turėjo kėlinio pabaigoje kai po J. Noslino smūgio kamuolys pataikė į skersinį.

47 min. iš toli šalia vartų mušė F. Kyeremeh. Po minutės jau atakavo šeimininkai ir šį kartą po D. Naah bandymo kamuolys sudrebino skersinį.

Antrajame kėlinyje varžovai rengė pavojingas kontratakas, kurios pora kartų buvo itin pavojingas, bet pavykdavo paskutinę akimirką išpuolius nutraukti baudos aikštelėje.

Komandų puolimui po pertraukos trūko kokybės, atsiliepė ir permirkusi aikštė, nes Kaune prieš rungtynes ir jų metu ilgą laiką lijo.

80 min. kauniečiai surengė pavojingą išpuolį. Po M. Thuique smūgio iš baudos aikštelės prieigų kamuolį atmušė T. Duka.

Rungtynių pabaigoje „Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį. Po N. Gorobsovo baudos smūgio I. Tatomirovičius smūgiavo kamuolį, šį atmušė vartininkas, tačiau pirmasis suskubęs K. Kažukolovas iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Per pridėtinį laiką tiksli ataka kairiuoju kraštu baigėsi dar vienu įvarčiu – tiksliai smūgiavo Renanas. „Žalgiris“ nugalėjo 2:0 ir padidino atotrūkį nuo persekiotojų turnyro lentelėje.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais ketvirtadienį Vilniuje UEFA Europos Konferencijų lygoje prieš „Basel“.