2022 rugsėjo 11

K. Kažukolovas: „Malonu prisidėti prie pergalės ne tik ginantis, bet ir įvarčiu“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po pergalės prieš „Kauno Žalgirį“ svečiuose sakė, kad patrauklų futbolą žaisti buvo sudėtinga, gynėjas Kipras Kažukolovas džiaugėsi pirmuoju savo įvarčiu prisidėjęs prie komandos laimėjimo.

Rungtynėse Kaune nelengvomis oro sąlygomis per lietų „Žalgiris“ įmušė du įvarčius per paskutines kelias minutes ir nugalėjo 2:0.

„Dėkoju aistruoliams už karštą palaikymą. Netgi per lietų ir tokį orą jie buvo su mumis. Labai ačiū jiems už tai. Buvo principinė kova, daug kovos, šauksmų, daug kritimų. Kita vertus ant tokios aikštės parodyti patrauklų futbolą sunku. Abi komandos stengėsi, bandė žaisti atvirą futbolą. Kombinavo, bandė atlikti tam tikrus sumanymus. Gerai, jog didelių šansų varžovams nedavėme. Buvo tam tikrų išėjimų į kontratakas, tačiau puikių progų ne. Patys turėjome galimybių, įmušėme – labai gerai, einame toliau“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Kaip ir kalbėjome prieš rungtynes, taip ir atsitiko – čia buvo svarbus ne individualus meistriškumas, o kovotojo mentalitetas, kiek atiduosime dvasios ir susikaupimo aikštėje. Rungtynės pasižymėjo labiau kovingumu nei kokybe. Tai ir kalbėjome prieš rungtynes, tai ir parodė 90 minučių aikštėje. Visi stengėmės, atidavėme 100 procentų ir tie įvarčiai įkrito. Svarbu, kad įkrito, tai pats svarbiausias dalykas“, – teigė K. Kažukolovas.

Anot jo, šiek tiek trukdė oro sąlygos, bet jo nuomone tai nebuvo esminis faktorius. „Tiesiog žinojome, kad nežaisime taip kaip ant dirbtinės vejos, kaip įpratę, kur kamuolys gražiai vaikšto. Dabar žolė buvo klampoka po lietaus, buvo sudėtingiau, bet nesakyčiau kad tai buvo didžiausias faktorius, dėl ko nepavyko kai kurie dalykai.“

Šioms rungtynėms treneris atliko šešis pakeitimus starto sudėtyje. „Yra susikaupęs nuovargis, jis susideda. Mes galvojame, analizuojame kaip išeiti iš to sunkumo. Yra žaidėjai kurie gali išeiti ir žaisti. Tačiau kalbame ir kad reikalingi taškai, – svarstė V. Čeburinas – Turime pora sudėčių kartu su jaunimu. Tačiau reikia ir duoti tiems pasireikšti kurie žaidė mažiau. Manau, kad šiame sezone pažaisti gaus visi. Tie keitimai kuriuos padarėme… Klaidų buvo. Tačiau visi darome klaidų. Sužaidėme pakankamai gerai.“

Lemtingu posūkiu tapo standartinė situacija 85 min. po kurios kamuolį pakartotinu bandymu iš arti į vartus nukreipė K. Kažukolovas. 21 metų gynėjui tai buvo pirmasis įvartis vilkint „Žalgirio“ marškinėlius ir apskritai pirmasis čempionate.

„Nuėjau į standartinę situaciją, Nicolas pakėlė, Ivanas palietė su galva, nuo vartininko atšoko ir aš paliečiau su keliu. Galima sakyt, kad patsisekė – įmušiau su keliu, vartininkui praslydo ir kamuolys įkrito. Svarbu įkrito, – šypsojosi gynėjas – Įvartis nebuvo įspūdingas, su galva ar taip, kaip dažniausiai įmuša vidurio gynėjas. Tiesiog atšoko, įmušiau ir viskas. Bet labai malonu. Labai svarbus įvartis ir dėl pasitikėjimo, ir visada malonu prisidėti prie komandos pergalės ne tik ginantis, bet ir įvarčiu. Norėčiau pabrėžti, kad dar svarbiau man kaip gynėjui yra kad nepraleidome įvarčio, o ne kad įmušiau. Svarbu, kad komanda įmušė ir iškovojome pergalę, tris taškus.“

„Labai garsiai šaukiau, kad Kipras ten nueitų. Labai džiaugiuosi kad jis nubėgo ir pasižymėjo įvarčiu, – pažymėjo V. Čeburinas. – Matau, kad treniruočių procese jis nori būti ir užbaigime. Ne visada tai pavyksta, nes pirmiausia tą atlieka puolimo grandis, o ne gynėjai. Jis dar tik įsižaidžia, yra po traumų, operacijų. Reikia pagirti jį už pastangas. Mes iš vienos pusės jam duodame žaisti, bet ir dar forsuojame jį. Jam dar reikia rungtynių adaptacijai. Tokių rungtynių, kuriose jis galės įgauti stiprų charakterį.“

Po dviejų lygiųjų iš eilės išvykose iš trečios kelionės žalgiriečiai parsivežė pergalę.

„Labai svarbu buvo laimėti, kad pasitikėjimas komandoje būtų prieš artėjančias rungtynes su šveicarais. Rūbinėje tikrai bus geros nuotaikos. Po lygiųjų ar pralaimėjimo iškart geros nuotaikos nebūna. Reikia dar įsivažiuoti. Manau, kad rytoj treniruotėje visi bus pakylėti. Šita pergalė buvo labai svarbi, lauksime ketvirtadienio rungtynių“, – sakė K. Kažukolovas.

Ketvirtadienį UEFA Europos Konferencijų lygoje „Žalgiris“ namuose priims daugkartinį Šveicarijos čempioną „Basel“. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.