2022 lapkričio 4

K. Kažukolovas: „Komanda turėtų didžiuotis savimi“


Po pralaimėtų paskutinių rungtynių Konferencijų lygos grupių etape „Žalgirio“ žaidėjai apgailestavo dėl nesėkmingo pirmojo kėlinio, tačiau visą sezoną Europoje įvertino teigiamai.

Netrukus po dvikovos mintimis „Viaplay“ eteryje pasidalino Ovidijus Verbickas, Edvinas Gertmonas ir Kipras Kažukolovas.

„Sužaidėme labai prastą pirmą kėlinį. Praleidome du gan greitus įvarčius. Visos rungtynės vyko kažkiek ne pagal planą. Negali planuoti rungtynių, kartais ir varžovas neleidžia žaisti taip kaip nori. Sunku atsitiesti po dviejų įvarčių. Bet jau ne vieną kartą esame įrodę, kad turim stuburą, galime išsigelbėti ir po praleistų įvarčių. Treneris įvedė korekcijų antrajame kėlinyje. Pradėjome kitaip žaisti, perėmėme rungtynių kontrolę, įmušėme įvartį. Kažkiek pritrūko kad įmuštume antrą. Gaila, kad nepavyko laimėti ir patekti į atkrintamąsias“, – kalbėjo O. Verbickas.

„Pirmajame kėlinyje daug klydome, gavome kontratakų, praleidome du įvarčius. Po to jau sugrįžti buvo sunku. Bandėme, bet padarėme per daug klaidų kaip tokio lygio rungtynėms. Pradedant ir nuo manęs paties. Pradžioje pritrūko disciplinos, kai kur praradome kamuolį, gavome kontratakų. Tokios detalės išsivystė įvarčius. Spaudimo nelabai jautėsi, labiau atsakomybė. Labai norėjome, buvo momentų kur teko pristabdyti, paraginti nelėkti į priekį“, – teigė E. Gertmonas.

„Neblogos rungtynės. Žaidė dvi lygiavertės komandos. Abi komandos buvo labai motyvuotos, nes abiems reikėjo taškų. Manau, kad žiūrovai išvydo geras rungtynes. Sunku pasakyti, kas atsitiko pirmajame kėlinyje. Antrajame kėlinyje tikrai didžiąją dalį laiko buvome varžovų aikštės pusėje. Buvo sunku, kadangi atsilikinėjome. Reikėjo mušti įvarčius norint nugalėti. Susitelkėme ties žaidimu atakoje. Dėl to gynyboje palikome mažiau žmonių. Gynėjams buvo daugiau darbo nei įprasta. Neblogai susitvarkėme. Buvo klaidų ir komandos, ir mano klaidų. Apmaudu dėl praleistų įvarčių ir pralaimėtų rungtynių“, – vertino K. Kažukolovas.

Vertinant sezoną Europoje O. Verbickas kalbėjo, jog pavyko nustebinti, E. Gertmonas teigė, jog sezonas buvo labai sunkus, o K. Kažukolovas džiaugėsi savo ir komandos pasirodymu.

„Manau, kad iš mūsų nesitikėjo, kad paliksime intrigą iki paskutinių rungtynių. Manau, kad nustebinome, nes pirmą kartą dalyvavome grupėse. Iškovojome 5 taškus. Nors galėjome ir daugiau. Aš esu maksimalistas. Jei nebuvo rezultato, reikia daugiau dirbti“, – sakė O. Verbickas.

„Visą sezoną buvo labai sunku, tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Turėjome velniškai sunkių rungtynių atrankoje, grupėje irgi teko stipriai pakovoti. Gaila, kad nepatekome toliau. Manau, kad turėjome nemažai šansų. Kažkur kažko pritrūko, gal patirties“, – svarstė E. Gertmonas.

„Komandoje tuos pusę metų buvome tikrai pakylėti. Nemažai ir laimėjome, ir sužaidėme neblogų rungtynių. Asmeniškai man tai buvo fantastiški metai. Jei prieš metus kas būtų pasakęs, kad būčiau žaidęs Konferencijų lygos grupių etape, būčiau pažiūrėjęs į tai pesimistiškai. Turėjau ir traumų, reikėjo laiko atsigauti. Žiūrint ką nuveikėme šį europinį sezoną, visa komanda turėtų didžiuotis savimi ir išeiti pakėlusi galvas“, – patikino K. Kažukolovas.