2022 rugpjūčio 20

„Jonava“ – rodanti atgimimo ženklus ir su žalgiriečiais sudėtyje


Tarp dvikovų su Bulgarijos čempionais „Žalgirio“ ekipai reikės dėmėsio skirti ir Lietuvos čempionatui. Sekmadienio vakare laukia dvikova su „Jonavos“ komanda, kuri ženkliai pasikeitusi nuo ankstesnių tarpusavio dvikovų ir turi pažįstamų veidų.

Žalgiriečiams šį sezoną nuolat teko rungtyniauti prieš komandas, kai jose jau buvo pasikeitę treneriai ir šį kartą nebus išimtis. Kaip ir prieš „Riterius“, taip ir trečioje akistatoje prieš „Jonavą“ Vladimiro Čeburino oponentu bus vis kitas strategas. Sezono pradžioje komandai vadovavo Eisvinas Utyra, balandį prie vairo buvo ukrainietis Yevhenas Lutsenko, o dabar ekipą treniruoja kitas Ukrainos specialsitas Petro Kušlykas.

Pirmąsias dvi akistatas „Žalgiris“ laimėjo be vargo – pirmose sezono rungtynėse 6:0, antrose Jonavoje – 5:0. Tačiau nuo to laiko keitėsi ne tik autsaiderių komandos treneriai, bet ir visa ekipa iš pagrindų. Daugiausiai pasikeitimų įvyko liepos mėnesį.

Jonaviečių gretose liko tik ilgamečiai žaidėjai Tadas Eliošius, Artūras Rocys, Lukas Čepkauskas. Visas būrys žaidėjų arba paliko komandą, arba su jais buvo atsisveikinta.

Dabar „Jonavos“ pagrindą sudaro legionieriai iš Ukrainos, Argentinos, taip pat yra žaidėjas iš Nigerijos. Ekipą taip pat papildė trys išnuomoti žaidėjai – „Žalgirio B“ komandai iki šiol atstovavę 20 metų Nojus Stankevičius ir 19 metų Gabrielis Nikonovas, o taip pat Juozas Lubas iš „Riterių“.

N. Stankevičius (dešinėje). L. Kulikausko nuotr.

Paklaustas apie „Jonavos“ ekipą jos naujokas N. Stankevičius teigė, jog komandos veidas pasikeitė iš esmės: „Atvyko naujas, tikrai atsidavęs savo darbui, labai daug patirties turintis treneris. Atvažiavo keliolika žaidėjų, panašiai tiek ir išvyko. Keli iš jų patyrę, ragavę aukšto lygio futbolo, taip pat ir motyvuotojo jaunimo. Šiuo metu komanda turi tikrai neblogą, jaunimo ir patyrusių žaidėjų kolektyvą.“

Anot jo, didžiausias iššūkis buvo susižaidimas. „Visgi esame iš skirtingų šalių, kalbantys skirtingomis kalbomis. Tačiau kuo toliau, tuo labiau visi suprantame vienas kitą. Taip, kol kas rezultatai nėra geri, bet pats žaidimas, jo kokybė, kovingumas, ženkliai pagerėjo“, – kalbėjo N. Stankevičius.

Jis teigė, jog adaptuotis komandoje nebuvo sudėtinga. „Žinojau ko čia atvykau ir tiesiog pradėjau dirbti. Taip pat adaptuotis padėjo ir tai, kad važiavau čia ne vienas, o kartu su komandos draugu Gabrieliumi, su kuriuo jau seniai žaidžiame kartu.“

Tai, kad „Jonava“ pastaruoju metu iš negailestingai mušamo autsaiderio vis labiau pradėjo panašėti į komandą, kuri gali priversti varžovus paprakaituoti, rodo ir rezultatai.

Prieš „Hegelmann“ ir „Kauno Žalgirį“ Jonavos ekipa pralaimėjo minimalia persvara 0:1 ir 1:2, tačiau turėjo galimybių dvikovos pabaigoje ir išplėšti lygiąsias. Telšiuose „Jonava“ atsilikinėjo 0:2, bet rungtynių pabaigoje įmušė dukart ir parsivežė antrą sezono tašką. „Hegelmann LFF taurės“ ketvirtfinalyje „Jonava“ 0:2 pralaimėjo tam pačiam „Hegelmann“.

Prie komandos progreso prisidėjo ir du „Optibet A lygoje“ debiutavę du žalgiriečiai. N. Stankevičius keturias rungtynes žaidė be keitimų, dukart jam buvo patikėtas ir kapitono raištis.  G. Nikonovas spėjo sužaisti dvejose rungtynėse.

„Jausmas debiutuoti buvo geras, ypač kai taip ilgai jo laukiau. Bet svarbiausia ne pats debiutas, o kad buvau pasiruošęs tam, – pabrėžė N. Stankevičius. – Paskyrimas kapitonu du kartus suteikė gerų emocijų, bet svarbiausia, kad tai rodo trenerio pasitikėjimą manimi, kas yra labai svarbu manimi, kaip jaunam žaidėjui.“

Skirtingai nei jam, kolegai G. Nikonovui startą  naujoje komandoje apkartino skaudi trauma. Dvikovoje Telšiuose jam išniro alkūnė.

G. Nikovono (guli) trauma. L. Kulikausko nuotr.

„Be abejo, Gabrielis buvo nuliūdęs po traumos, bet manau, kad jis supranta, kad traumos yra futbolo dalis, ir to neišvengsi. Šiuo metu jo ranka yra gipse. Operacijos neprireikė. Kai tik nuims gipsą jis pradės reabilitaciją. Linkiu jam grįžti į aikštę sustiprėjusiam tiek psichologiškai, tiek fiziškai“, – teigė N. Stankevičius.

„Žalgirio“ ir „Jonavos“ rungtynės vyks rugpjūčio 21 d. (sekmadienį) nuo 19 val. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.