2021 kovo 2

Jaunių rinktinėse – 13 žalgiriečių


13 jaunųjų žalgiriečių pastarąjį mėnėsį kviesti į Lietuvos jaunių rinktinių stovyklas, o dalis jų patirtį kaupė ir treniruotėse su „Žalgirio“ pagrindine ekipa.

Pakvietimai į kelias rinktines

Pagrindinėms jaunių U-19 ir U-17 rinktinėms nuo šiemet vadovauja praeityje „Žalgiriui“ kaip žaidėjai atstovavę specialistai – treneriai Valdas Ivanauskas ir Rolandas Džiaukštas.

Jie pastarosiomis savaitėmis susipažino su žaidėjais Kaune surengtose treniruočių stovyklose. Tarp jų – 13 žaidėjų iš „Žalgirio“ B, C komandų, akademijos U-17 ir U-16, U-14 ekipų.

U-19 rinktinės treneris V. Ivanauskas į stovyklą vasario 22-27 dienomis pakvietė gynėjus Gabrielį Nikonovą, Augustą Kaplerį, saugus Gustą Jarusevičių, Erviną Vilkaitį, puolėjus Motiejų Burbą ir Arną Spyčių.

Į U-17 rinktinės stovyklą R. Džiaukštas vasario 15-17 d. pakvietė saugą Motiejų Šamšoną ir puolėją Romualdą Jansoną.

Abi rinktinės pradėjo ruoštis Europos čempionato atrankai. U-19 rinktinė žais su Italijos, Slovėnijos ir Islandijos komandomis, o U-17 rinktinė  rungsis su bendraamžiais iš Švedijos, Čekijos ir Latvijos.

Penki žaidėjai prisijungė ir prie rinktinių, kurios dar tik ruošiasi ateities oficialioms varžyboms. Joris Aliukonis, Motiejus Šapola, Regnar Krot kviesti į U-16 rinktinės stovyklą vasario 16-28 d. Edvinas Pukinskas ir Matas Leleika į – U-15 rinktinės stovyklą kovo 2-4 d.

Susipažino su naujais treneriais

Prie U-19 rinktinės prisijungęs G. Nikonovas džiaugėsi gauta galimybe – apribotu laikotarpiu tai buvo galimybė ir pakeisti aplinką.

„Buvo smagu po ilgesnės pertraukos susimatyti su draugais iš kitų klubų ir su jais treniruotis. Susipažinome su nauju trenerių štabu, kuriame komandos žaidimo braižą ir ruošiamės šiemet numatytoms Europos čempionato atrankos rungtynėms. Mano manymu, mūsų kartos rinktinė yra perspektyvi, turinti nemažai gero lygio žaidėjų. Norime pasiekti su šia komanda kuo geresnių rezultatų, ir, svarbiausia, tobulėti“, – kalbėjo G. Nikonovas.

Jam tai buvo ir pirma pažintis su V. Ivanausku, kuris daugeliui jaunosios kartos atstovų jau gali būti mažiau žinomas. Visgi trenerio asmenybe ir karjera futbolininkas pasidomėjo dar prieš stovyklą, todėl žinojo ko laukti.

„Be abejo, žinojau, kokią treneris turėjo futbolininko karjerą ir jo paskutines stoteles trenerio darbe. Taip pat klausiausi jo minčių iš interviu internete. Labai svarbu, kad vyriausiasis treneris ir kiti štabo nariai būtų inteligentiški žmonės, su kuriais malonu bendrauti, pasidalinti mintimis. Po pirmos stovyklos treneriai man paliko gerą įspūdį kaip asmenybės. Apie žaidimo stilių dar ankstoka kalbėti“, – teigė G. Nikonovas.

Patirtis A lygos komandos treniruotėse

17 metų futbolininkas praėjusį sezoną atstovavo B komandai Pirmoje lygoje ir sužaidė daugiausiai minučių.  Šią žiemą kairiakojis gynėjas – kartu su keliais kitais U-19 rinktinės kandidatais – turėjo galimybę ne tik nuolat treniruotis su pagrindine ekipa, bet ir žaidė kontrolinėse rungtynės su „Nevėžiu“ ir „Riteriais“.

„Pasiruošimas suteikė pasitikėjimo, kad galiu žaisti aukštesniame lygyje. Tas laikotarpis man patiko, nes dirbome pakankamai sunkiai, kas tikrai pagelbės sezono metu. Mano manymu, patobulinau fizinę ištvermę ir komunikacijos aikštėje aspektą, nes treneris kiekvienose pratybose ragino daugiau bendrauti su komandos draugais. Taip pat su laiku pradedu lengviau suprasti taktiką. Treneris bando įvesti nemažai taktinių elementų, juos reikia įsiminti ir panaudoti. Ta praktika padės lengviau suprasti taktiką ateityje“, – apie gautas pamokas kalbėjo žaidėjas.

„Žalgirio“ B ir C komandos, kaip ir praėjusiais metais, ruošiasi dalyvauti Pirmos ir II lygų pirmenybėse.

Visgi viena iš pirmųjų po žiemos pertraukos savaitgalį kovas grįžo U-17 komanda, kuri varžosi Elitinėje lygoje. Du R. Jansono įvarčiai padėjo 2:0 įveikti Klaipėdos FM. „Žalgiris“ po 9 turų su 9 pergalėmis užima pirmąją vietą.