2021 spalio 15

Jauniesiems žalgiriečiams – edukacija apie šiuolaikinio sporto grėsmes ir iššūkius


Jaunieji „Žalgirio“ futbolininkai būsimoms profesionalų karjeroms ruošiasi ne tik aikštėje, kur šį rudenį įgijo tarptautinės patirties UEFA Jaunimo lygoje, bet ir edukuojami už aikštės ribų. „Žalgirio“ ir UEFA surengtame seminare žaidėjai susipažino su profesionalaus sporto grėsmėmis bei iššūkiais.

UEFA būsimiems profesionalams siūlo įvairios edukacinės medžiagos ir šia galimybe pasinaudojęs „Žalgiris“ pakvietė jaunuosius žaidėjus į internetinį seminarą.

Vienas didžiausių šiuolaikinio profesionalaus sporto iššūkių – nesąžiningas žaidimas. Siekiant jo prevencijos viena iš pagrindinių krypčių yra švietimas.

Jaunuosius futbolininkus, kurie rungtyniauja „Žalgirio“ jaunimo komandose Pirmoje, Antroje ir jaunių lygose, su nesąžiningo žaidimo (sutartų rungtynių) pavojais supažindino Lietuvoje dirbantis UEFA Sąžiningo žaidimo pareigūnas (UEFA Integrity Officer – angl.)

Jaunieji žaidėjai sužinojo kas tai per reiškinys, kaip atpažinti galimus pavojus ir jų išvengti, kas gali atsitikti patekusiems į nesąžiningų asmenų organizuojamą veiklą, kaip elgtis, jei apie tokius atvejus sužinai ir kita.

Žalgiriečiai taip pat gavo patarimų ir apie futbolininkų karjeros dalimi tapusias socialines medijas – kaip jas išnaudoti savo naudai, kokie iššūkiai gali kilti netinkamai naudojant šiuos įrankius.

„Šiais laikais futbolas yra žaidžiamas ne tik aikštėje, bet ir šalia jos. Svarbu ne tik kalbėti, bet ir atitinkamai elgtis. Reikia žinių ir patirčių, kad nė vienam žaidėjui nereiktų sakyti – „Atsiprašau, aš nežinojau.“ Akademijos vertybė yra būti atsakingam už pasirinktus sprendimus, bet negali rinktis, jeigu nežinai“, – sakė „Žalgiriečio“ akademijos techninis direktorius Justinas Baužys.

Futbolininkams taip pat suteiktos paskyros „UEFA for Players“ programėleje, kurioje jie savarankiškai galės sužinoti apie minėtas temas, anti-dopingą, alternatyvios karjeros galimybes, bendravimo su žiniasklaida ir visuomene ypatumus, finansų valdymą bei kitus jiems aktualius klausimus.