2020 rugpjūčio 22

Jaunas „Žalgirio“ B snaiperis seka tėčio pėdomis


Vyresni FK „Žalgirio“ gerbėjai turėtų prisiminti Gražvydą Mikulėną, kuris po nepriklausomybės atkūrimo atstovavo sostinės komandai ir 1996 metais buvo rezultatyviausias jos žaidėjas.

Po 24 metų su žaliai baltomis spalvomis rezultatyviausiųjų lentelėje pasirodė kitas Mikulėnas.

18 metų Meinardas Mikulėnas šį sezoną demonstruoja, jog iš tėčio paveldėjo talentą mušti įvarčius ir atstovaudamas B komandai Pirmoje lygoje per 12 rungtynių pasižymėjo 11 kartų.

Pirmalyga.lt svetainėje pateikiama trumpa pažintis su rezultatyviausiu lygos žaidėju.

– Kaip atsirado futbolas tavo gyvenime? Tai didelė tėčio įtaka?
– Mano gyvenime futbolas buvo visada. Sekdamas tėčio pavyzdžiu ir aš pradėjau spardyti kamuolį nuo pat mažens. Man tas visada patiko, todėl apie kitą sporto šaką minties nebuvo.

Ar keliavai ten kur žaidžia tėtis? Kurie treneriai buvo tavo pirmieji?
– Ilgą laiką tėtis futbolą žaidė Lenkijoje, todėl vaikystėje daug laiko praleisdavau būtent ten.

Mano pirmi treneriai buvo Žydrūnas Grudzinskas ir Gediminas Kontautas, taip pat treniravo Ramūnas Radavičius.

– Dažnai nuo tėčio gauni patarimų? Kritikos?
– Be abejo, tėtis visas savo žinias stengiasi perduoti man. Teisingos kritikos sulaukiu dažnai, tačiau ji nebūna griežta.

– Apibūdink save kaip žaidėją – tavo pozicija, stiprios pusės?
– Nuo mažens žaidžiu puolėjo pozicijoje ir jos nekeisčiau, nes ji mano mėgstamiausia. Išskirtinai stipriųjų pusių neturiu. Visas savybes stengiuosi tobulinti vienodai.

– „Žalgirio“ B komanda – kokia ji? Kaip apibūdintum savo trenerį?
– Komandą sudaro jauni žaidėjai, iš kurių dauguma jau nuo mažų dienų žaidžiame ir treniruojamės kartu. Dėl to kaip komanda esame labai vieninga. Žydrūnas Grudzinskas – labai geras ir pozityvus treneris, kuris neįstato žaidėjų į labai griežtus rėmus, skatina kūrybiškumą. Treneris visada reikalauja susikaupimo ir kokybės.

– Kaip vertini šį sezoną kol kas? Kokius tikslus turite?
– Sezoną kol kas vertinu pozityviai, nors nemažai kartų ir suklupome, apmaudžiai pralaimėjome. Bet manau, kad tai mums buvo labai geros pamokos. Pirmojo rato tikslas – patekti tarp 8 geriausių.

– Šį sezoną pelnei 10 įvarčių, esi rezultatyviausias lygoje. Sekasi žaisti pačiam, ar tai labiau komandos nuopelnas, kad sukuria geras progas? Turi asmeninį tikslą (pvz. kiek pelnyti įvarčių)?
– Be abejo, mano įvarčiai yra visos komandos nuopelnas. Komandos draugai manimi pasitiki ir dažnai suteikia puikias galimybes įmušti. Asmeninių tikslų sau nekeliu. Tiesiog stengiuosi daryti tai, kas labiausiai patinka – mušti įvarčius ir padėti komandai laimėti.

– Su kuriuo varžovu buvo sunkiausia žaisti? Kuriame stadione žaisti smagiausia?
– Šį sezoną sunkiausia buvo žaisti prieš „Vilniaus Vytį“, kuris demonstravo ir kietą, ir patrauklų akiai futbolą. Smagiausia žaisti savame – LFF stadione.

– Buvęs ar esamas „Žalgirio“ žaidėjas, į kurį lygiuojiesi?
– Konkretaus žaidėjo neturiu, tačiau yra keletas su tam tikromis savybėmis, į kurį lygiuojuosi. Viktoro Perezo aikštės matymas ir sprendimų priėmimas, Richie Ennino greitis ir Liviu Antalio įvarčių uoslė.

– Mėgstamiausi žaidėjai pasaulyje?
– Man labiausiai imponuoja Cristiano Ronaldo ir Robertas Lewandowski.

– Kur save įsivaizduoji po 5, 10 metų? Tavo svajonių klubas ar lyga?
– Kol kas tiek toli nemąstau. Stengiuosi pasinaudoti savo šansais ir galimybėmis tobulėti, įsitvirtinti „Žalgirio“ pagrindinėje komandoje. Svajonių klubo neturiu, bet norėčiau žaisti vienoje iš geriausių Europos lygų.