2021 birželio 10

J. Bopesu: „Svarbus momentas, reikia būti pirmiems“


Po poros savaičių pertraukos į A lygos kovas grįžtantis FK „Žalgiris“ turi galimybę padaryti tai, kas dar neseniai atrodė sunkiai įgyvendinama – pasivyti lyderę Marijampolės „Sūduvą“ turnyro lentelėje.

Vienu metu „Sūduva“ turėjo įgijusi aštuonių taškų pranašumą, tačiau dvi marijampoliečių nesėkmės leido „Žalgiriui“ sumažinti atsilikimą iki dviejų.

Skirtumas galėjo būti ir minimalus, bet vilniečiai gegužės pabaigoje namuose išleido iš rankų pergalę dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“.

Po tų rungtynių visa komanda turėjo kelias dienas poilsio, kurį futbolininkai išnaudojo skirtingai – vieni liko Vilniuje su šeimomis, kiti apsilankė pajūryje, treti – gimtuose kraštuose. Puolėjas Jakubas Sylvestras pertrauką išnaudojo svarbiam įsipareigojimui – Slovakijoje jis atšoko savo vestuves.

Pertrauka buvo naudinga ir traumoms išsigydyti ar bent pasigydyti. Dėl jų į šalies rinktines negalėjo išvykti Edvinas Gertmonas, Karolis Uzėla, Gustas Jarusevičius, Matas Vareika.

Vyrų rinktinei atstovavo Saulius Mikoliūnas ir Ovidijus Verbickas, jaunimo komandai – Vilius Piliukaitis ir Meinardas Mikulėnas.

Kitiems futbolininkams tai buvo galimybė atsikvėpti po intensyvios gegužės, kurios metus žalgiriečiai sužaidė 7 rungtynes.

„Buvo naudinga, labai reikėjo tų laisvų dienų. Žaidėme daug rungtynių ir dabar galėjome atsikvėpti“, – kalbėjo gynėjas Joelis Bopesu.

Žalgiriečiai yra lygos lyderiai pagal įmuštus įvarčius, bet ne visuomet žiba gynyboje. Taip buvo ir pirmose komandų tarpusavio rungtynėse, kai „Sūduva“ dramatiškoje pabaigoje nugalėjo 2:1.

Tačiau anot J. Bopesu tai nereiškia, kad vilniečiai Marijampolėje pagrindinį dėmesį skirs gynybai.

„Kaip „Žalgiris“ turime demonstruoti atakuojantį žaidimą. Jau žaidėme tarpusavyje, todėl „Sūduvą“ pažįstame. Jie turi greitus žaidėjus kraštuose, gerus puolėjus. Bet nevykstame ten gintis, taip neturėtų būti nė prieš vieną komandą lygoje, – tikino J. Bopesu.

Anot legionieriaus iš Kongo-Kinšasos, šios rungtynės – gera proga ne tik išsiveržti į priekį prieš konkurentus, bet ir įgyti psichologinį pranašumą.

„Rungtynės svarbios, nes varžovai buvo nutolę. Dabar sumažinome skirtumą. Sezonas beveik įpusėjo, todėl svarbu pirmauti lygoje. Bet kuriai komandai. Psichologiškai svarbu būti pirmoje vietoje. Tai svarbus momentas. Žinome tai ir kausimės dėl to“, – kalbėjo J. Bopesu.

Laidoje „Žaliai balta diena“ žiūrėkite apie įvairias „Žalgirio“ aktualijas, kokį pokštą O. Onazi iškrėtė J. Bopesu ir kaip šis žada atsilyginti.

„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ ekipos susitiks birželio 11 d. nuo 18 val. Marijampolėje. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV6 televizija.

Video