2024 balandžio 11

J. Bopesu: „Sėkmę reikia užsitarnauti“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po trečiosios pergalės kalbėjo apie įvykdytą planą, o gynėjas Joelis Bopesu džiaugėsi, jog komanda neatsipalaidavo po pastarųjų laimėjimų.

Dvikovoje prieš Vilniaus rajono „Transinvest“ žalgiriečiai įmušė įvarčius rungtynių pradžioje bei pabaigoje ir iškovojo pergalę 2:0.

„Įdomios rungtynės, abi komandos turėjo savo taktiką. Aikštės viduryje buvo kova. Pirmajame kėlinyje šansų buvo daugiau. Įmušėme įvartį, galėjome ir dar. Antrajame kėlinyje varžovas aukščiau spaudė. Mes prieidavome prie vartų, tačiau sukūrėme nedaug progų. Rungtynės buvo įdomios, efektyvios, žiūrint iš organizuotumo pusės. Šaunuoliai žaidėjai. Jie įvykdė užduotį. Nors žaidimas dar ne toks kaip norime. Esame arčiau jo“, – kalbėjo treneris.

 

„Esame laimingi, komanda pasistengė. Neatsipalaidavome po pergalės prieš Šiaulius. Džiaugiuosi dėl tokio požiūrio. Sunkiai dirbome visi kartu. Esame geros nuotaikos, su gera energija. Turime vieną tikslą. Buvo sunkios rungtynės, bet to ir tikimės viso sezono metu. Parodėme charakterį, labai džiaugiuosi dėl pergalės, dėl aistruolių“, – teigė J. Bopesu.

 

Pirmąjį įvartį „Žalgiris“ įmušė 14 minutę po užsitęsusio spaudimo, tačiau vėliau tokios ryškios iniciatyvos nebeturėjo.

„Nesakyčiau kad po įvarčio atsitraukėme. Mums reikėjo atrasti erdvių tarp linijų. Kai varžovų gynyba tokia sutankinta ją įveikti labai sunku. Mums reikėjo tas linijas ištampyti. Tas lyg ir veikė, bet varžovas aktyviai grįždavo į pozicijas. Planas buvo susikurti galimybių atakoms per laisvas zonas“, – aiškino V. Čeburinas.

„Iš tiesų pradžioje turėjome progų, įmušėme. Tačiau po to jie pradėjo mus nuspėti. Pabaigoje prisitaikėme ir žaidėme greičiau. Turime savo planą ir jo laikantis viskas bus tvarkoje. Tačiau turime ką pamastyti prieš kitas rungtynes – kaip žaisti greičiau ir nustebinti varžovą“, – svarstė J. Bopesu.

„Žalgiris“ turėjo kamuolio kontrolę 70 proc. rungtynių laiko. Tokios statistikos V. Čeburinas nesureikšmino: „Kamuolio kontrolė labai gerai, bet reikia įmušti dar. Gali kontroliuoti kiek nori, bet viena ar dvi varžovų atakos ir… Šį sezoną jau matėme kuo tas gali baigtis. Norėtųsi sukurti daugiau progų ir įmušti daugiau įvarčių.“

Įtvirtinti persvarą sostinės klubui pavyko likus šešioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos – pasižymėjo krašto gynėjas J. Bopesu. „Kamuolys nukrito man ir smūgiavau vienu lietimu… Pasisekė įmušti. Tačiau sėkmę reikia užsitarnauti. Pirmiausia džiaugiuosi dėl komandos. Įmušiau, bet svarbiausia komandos trys taškai“, – pabrėžė futbolininkas.

Pasiteiravus apie atliekamų keitimų kiekį – šį kartą jų buvo trys – V. Čeburinas teigė, jog tai nebuvo būtina: „Mintis tokia – sugadinti veikiantį mechanizmą galima greitai. Žaidėjas išėjęs po keitimo turi pastiprinti. Buvo žaidėjų, kurie gal pavargo ar išsijungė iš žaidimo. Reikėjo atšviežinti pozicijas. Vienas keitimas buvo būtinas, nes Ovidijus jautė skausmą po susidūrimo. Jei to reikalaus situacija darysime ir 5 keitimus.“

Sekmadienį žalgiriečių laukia išvyka į Panevėžį, o balandžio 21 d. Vilniaus ekipa namuose priims Telšių „Džiugą“.