2021 liepos 20

Įvartį prieš „Ferencvaros“ mušęs O. Verbickas: „Džiaugiuosi galimybe juos vėl sutikti“


Po ilgos pertraukos Čempionų lygos antrąjį etapą pasiekęs „Žalgiris“ antradienį turės bene rimčiausią iššūkį per pastaruosius trejus metus – dvikovą svečiuose su Vengrijos čempione Budapešto „Ferencvaros“ komanda, kuri jau turi žaidimo ir turnyro grupių etape patirties.

Per paskutinius kelis žygius Europoje aukštesnio kalibro varžovą „Žalgiris“ turėjo tik 2018 metais, kai išbandė jėgas su „Sevilla“ klubu. Šį kartą oponentas ne toks garsus, tačiau vis tiek iš ženkliai aukštesnės lentynos pagal savo pasiekimus, žaidėjų pavardes ir finansinį pajėgumą.

Pirmadienio rytą, prieš atvykstant žalgiriečiams, Budapeštą sudrebino audra ir stipri liūtis, po kurio patvino miesto gatvės.  Jei Lietuvos čempionams pavyktų iš čia parsivežti pergalę, tai būtų dar viena nemaloni staigmena Vengrijos sostinės gyventojams.

Šiek tiek optimizmo žalgiriečiai galėtų semtis iš istorijos ir patirties – prieš dvejus metus su „Ferencvaros“ atkakliai kovėsi „Sūduva“ (0:0, 2:4). Tuomet komandą treniravo dabartinis „Žalgirio“ strategas Vladimiras Čeburinas, žaidė vilnečiams dabar atstovaujantys Ovidijus Verbickas ir Josipas Tadičius.

Tuomet O. Verbicko įvartis Budapešte trumpam netgi buvo išvedęs „Sūduvą“ į priekį – todėl saugui sugrįžimas į tą patį stadioną iškėlė į paviršių dvejopas emocijas.

„Prisiminimai nėra tik blogi, nes buvo pilnos tribūnos, žiūrovai palaikė juos, bet vis tiek smagu buvo prie pilnų tribūnų žaisti tokiame stadione. Smagu, kad tada pavyko įmušti įvartį. Aišku, tos emocijos po rungtynių buvo nekokios. Buvo ašarų, visko… Nes nepatekome į grupių etapą. Džiaugiausi, kad vėl teko šitas varžovas ir yra galimybė pasiekti asmeninį revanšą“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės saugas.

O. Verbickas pažymėjo, kad „Ferencvaros“ komandos branduolys nuo to laiko išliko, pasikeitė tik komandos treneris – vietoje ukrainiečio Serhijaus Rebrovo ekipai diriguoja austras Peteris Stogeris.

„Prie kiekvieno trenerio gali keistis taktika, bet manau, kad komandos braižas bus panašus kaip praėjusį kartą. Jei pavyks viską įgyvendinti, sužaisime geras rungtynes, galime pasiekti gerą rezultatą“, – vylėsi O. Verbickas.

Pirmajame atrankos etape „Žalgiriui“ teko favorito statusas. Šį kartą aiškūs favoritai yra varžovai, todėl futbolininkas tai įvardino kaip galimą Lietuvos čempionų privalumą.

„Komandoje jokio spaudimo nėra. Kai esi favoritas spaudimo daugiau, dabar spaudimas slėgs juos. Jeigu užtikrintai išeisime, parodysime kad galime, laikas juos dar labiau spaus. Ypač jei įsivaizduoja, kad gali lengvai mus apžaisti“, – teigė žaidėjas.

„Ferencvaros“ aistruoliai aptarinėdami rungtynes socialiniuose tinkluose iš karto pastebėjo, jog varžovų komandoje yra matytas treneris. Tačiau spaudos konferencijoje prieš dvikovą V. Čeburinas klausimų apie seną akistatą nesulaukė.

„Žinome, kad „Ferencvaros“ stipri komanda, savo šalies čempionai. Tačiau „Žalgiris“ taip pat čempionai ir pasiekė šį antrąjį etapą. Analizavome savo varžovą, jo žaidimą. Žinome, jog tai komanda, kuri mėgsta žaisti pirmu numeriu, mėgsta atakuoti. Tai yra komandos stiprybė. Startuoti namuose prie savų aistruolių jiems pranašumas. Mūsų užduotis dirbti ir žaisti taip, kad duotume mažiau progų ir daugiau sukurtume patys“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

Žalgiriečiams dėl gautų raudonų kortelių paskutinėse rungtynėse Belfaste nepadės gynėjas Djibrilis Diaw ir saugas Karolis Uzėla. Rungtynėse su „Linfield“ D. Diaw buvo vienas iš trijų vidurio gynėjų naujai išbandytame taktiniame išsidėstyme.

Kokią taktiką V. Čeburinas pasirinks šį kartą, buvo priverstas spėlioti ir „Ferencvaros“ treneris P. Stogeris. Anot jo, Vilniaus ekipa pajėgesnė nei Kosovo čempionė „Priština“, kurią „Ferencvaros“ pirmame etape įveikė užtikrintai bendru rezultatu 6:1.

„Žalgiris“ labiau organizuota komanda. Gali žaisti su keturiais ar penkiais gynėjais, todėl turime būti pasiruošę abiem variantams. Skirtumas tas, kad Vilniaus klubas ko gero mažiau propaguoja fizinį žaidimą nei „Priština“. Tačiau vis tiek tai labai stipri komanda, ne veltui ji laimėjo savo šalies lygą. Laukia nelengvos rungtynės, bet mes esame geresnė komanda“, – tikino P. Stogeris.

„Fradi“ vadinamos ekipos užnugaryje bus ir solidi aistruolių armija. „Ferencvaros“ – populiariausias klubas Vengrijoje, turintis ir didelę, ilgas tradicijas turinčią aistruolių grupuotę.

Tikimasi, jog iš viso stadione susirinks 9-10 tūkst. žiūrovų. Tai maždaug pusė „Groupama arena“ stadiono, kuris talpina 22 tūkst. žiūrovų.

Šioje vietoje „Žalgiris“ kartą jau yra žaidęs – tačiau tada dar senajame A. Floriano stadione, kai 2002 m. UEFA Intertoto taurės dvikovoje svečiuose 1:0 laimėjo prieš kitą Budapešto ekipą „Kispest-Honved“. Modernus naujas stadionas vietoje pastatytas 2013 metais, tačiau šiuo atžvilgiu netgi nėra naujausias mieste.

Praktiškai naujus stadionus Budapešte turi MTK (atidarytas 2016 m.) ir „Honved“ (2021 m.) klubai, o  šalies rinktinė taip pat turi atskirus namus. 2017 m. senojo nacionalinio stadiono vietoje išdygo už pusę milijardo eurų išdygo nauja „Puskás Aréna“, kuri talpina net 67 tūkst. ir šią vasarą priėmė Europos čempionato finalinio etapo rungtynes.

Antradienio dvikovai Budapešte teisėjaus arbitrai iš Sakartvelo su aikštės teisėju Giorgi Kruašvili. Šią vasarą jis teisėjavo Europos jaunimo (U-21) čempionato dvikovai tarp Vokietijos ir Portugalijos.

„Ferencvaros“ ir „Žalgirio“ akistata vyks antradienį nuo 21 val. Lietuvos laiku. Rungtynes transliuos Vengrijos televizija „M4 sport“.

Antroji komandų dvikova vyks liepos 27 d. Vilniuje, LFF stadione. Bilietus į šias rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Video