2022 balandžio 8

Išvykoje į Telšius laukia kietas „Džiugo“ riešutas


Trečia sezono išvyka „Žalgirio“ laukia pati ilgiausia – į Telšius susitikti su „Džiugo“ komanda, kuri šį sezoną pasižymi agresyvumu ir tuo, kad nė vienam varžovui lengvai nenusileido.

Praėjusį sezoną „Džiugas“ užėmė 8 vietą, tačiau ypač žaidžiant namuose buvo kietas riešutas – iškovojo 7 pergales, tarp kurių buvo laimėjimai ir prieš čempioną „Žalgirį“ ir prieš vicečempionę „Sūduvą“. „Džiugo“ įveikti žalgiriečiams pernai nepavyko ir Vilniuje pirmajame rate prieš metus balandį (2:2).

Po praėjusio sezono telšiškiai neteko kelių lyderių – Nasko Milevas ir Rokas Stanulevičius perėjo į „Panevėžį“, neliko gynėjų Konstantino Šulso ir Jeremy Fernandeso.

Tačiau komandos branduolys išliko, o gynybos gretas papildė praeityje „Žalgiriui“ atstovavęs Edgaras Žarskis ir Edwardas Sarpongas, saugų liniją – brazilas Periclesas, vartininko poziciją – Vincentas Šarkauskas. Komandos braižą jau ketvirtus metus formuoja treneris Marius Šluta.

Šį sezoną telšiškiai taškus renka sunkiai – po šešių turų yra surinkę tris, bet yra nelengva įveikiama komanda. Po nesėkmių prieš „Riterius“ (0:1), „Kauno Žalgirį“ (1:2) ir „Panevėžį“ (0:1), iškovotos trys lygiosios su „Banga“ (3:3), „Hegelmann“ (1:1) ir „Sūduva“ (1:1).

Dažnai sakoma, jog žemaičiai yra užsispyrę, ir Telšių komanda tą pasakymą atitinka, nes įprastai neduoda lengvai kvėpuoti varžovams. Skaičiai byloja apie agresyvų žaidimą, nuolat balansuojantį ant taisyklių pažeidimo ribos: pagal pražangų skaičių „Džiugas“ yra antras, pagal geltonas korteles (18) – akivaizdžiai neturi lygių, taip pat komanda yra sudalyvavusi daugiausiai dvikovų ginantis.

Tiesa, komandos gynyba kol kas nežiba. Su „Banga“ praleisti net trys įvarčiai, o šį sezoną vartininkas V. Šarkauskas kol kas pagal atremtus smūgius nusileidžia tik autsaiderių „Jonavos“ vartininkui. Ginantis vis dar labai reikšmingą vaidmenį atlieka veteranas Davydas Arlauskis, kuris vidurio gynėjų duetą sudaro su E. Žarskiu. Kraštuose visas rungtynes žaidė E. Sarpongas ir jau penktą sezoną Lietuvoje rungtyniaujantis japonas Yuidai Koike.

Aikštės viduryje išsiskiria du įvarčius įmušęs portugalas saugas Ivo Brazas ir brazilas Periclesas. Atakų lyderio vaidmuo šiemet tenka latviui Aivarui Emsiui, kuris pernai dažniau turėjo antrojo plano vaidmenį po N. Milevo ir pasižymėjo 6 įvarčiais.

Rungtynės bus žaidžiamos Telšių „Ateities“ progimnazijos aikštėje – vietoje kur „Žalgiris“ anksčiau nėra rungtyniavęs. Pernai abu kartus komandos susitiko pagrindiniame miesto stadione. Pirmąjį susitikimą „Žalgiris“ laimėjo 3:0, antrajame netikėtai triumfavo „Džiugas“ (2:1).

Šio sezono „Optibet A lygos“ 7 turo rungtynės vyks balandžio 9 d. nuo 15 val.. Rungtynių tiesioginę transliaciją bus galima stebėti TV3Play.lt