2021 rugsėjo 28

Istorinis vakaras Vilniuje: kovingame mače nusileista „Maccabi“ jaunimui


Vilniaus „Žalgirio“ jaunieji futbolininkai debiutavo UEFA jaunimo lygos (UEFA Youth League) varžybose. Emocingose ir kovingose rungtynėse namuose Žydrūno Grudzinsko treniruojama „Žalgiris U19“ komanda 0:3 (0:1) nusileido bendraamžiams iš Haifos „Maccabi“ (Izraelis).

Triukšmingai žiūrovų ir Pietų IV sirgalių palaikomi žalgiriečiai turėjo ne vieną progą pasižymėti, tačiau kamuolys varžovų vartų niekaip nesurasdavo.

Ypač aktyvūs „Žalgiris U19“ futbolininkai buvo antrajame kėlinyje. Motiejus Burba keliskart pavojingai šovė iš toli, Romualdas Jansonas smūgiavo per save, bet pataikė tiesiai į vartininką.

85-ą minutę pabaigoje kilo tikra sumaištis „Maccabi“ baudos aikštelėje, tačiau vienas po kito pasipylę žalgiriečių smūgiai taip lauktu istoriniu įvarčiu nevirto.

Tuo metu „Maccabi“ savo progas realizavo. Jau 5-ą minutę perdavimas iš dešinio krašo surado be priežiūros paliktą Yonataną Kay Laishą, kuris ir nukreipė kamuolį į žalgiriečių vartus.

Atsigavę po šalto dušo šeimininkai svečiams pasiūlė apylygę kovą, bet antrajame kėlinyje Dovui Elzbergui dar dukart teko traukti kamuolį iš tinklo.

62-ą minutę „Maccabi“ išnaudojo standartinę situaciją – pasižymėjo Binyaminas Zaga. 86-ą minutę rikošetas sutrukdė vartininkui sugriebti kamuolį, o laiku ir vietoje atsidūręs Sapiras Razonas pelnė trečiąjį įvartį.

Atsakomosios rungtynės Izraelyje numatytos spalio 20 dieną. Poros nugalėtojas antrajame etape žais su Ščecino „Pogon“ (Lenkija) ir La Korunjos„Deportivo“ (Ispanija) poros laimėtoju lapkričio 3-24 dienomis.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai Lietuvos klubas dalyvauja UEFA jaunimo lygos turnyre.

„Žalgiris U19“ sudėtis: Dovas Elzbergas, Džiugas Aleksa, Tomas Bakšys, Gabrielis Nikonovas, Motiejus Burba, Klaidas Bička, Ervinas Vilkaitis, Danielius Zybartas, Nojus Stankevičius, Gustas Jarusevičius. Atsarginiai: Džiugas Jeruševičius, Dariuš Stankevičius, Faustas Menedelis, Paulius Baravykas, Romualdas Jansonas, Aleksas Genys, Nojus Semionovas.